Van Dijk: Chcę stać się legendą

Virgil van Dijk wierzy, że Liverpool ma w sobie wszystko, co jest potrzebne, by osiągać „niesamowite rzeczy” na boisku. Pomogło mu to zdać sobie sprawę z tego, że pragnie osiągnąć w klubie status legendy.

Obrońca ma na koncie 54 występy w czerwonej koszulce oraz zdobył 2 bramki po przybyciu do klubu z Southampton w styczniu 2018 r. Tym samym ugruntował swoją kluczową rolę w ekipie Jürgena Kloppa, a także miano ulubieńca wśród kibiców.

W trakcie podcastu BBC Football Daily został zapytany o to, jak chciałby zostać zapamiętany przez fanów Liverpoolu, na co odpowiedział:

- To trudne pytanie, ale może jako legenda Liverpoolu.

- W tej chwili właśnie to przychodzi mi do głowy. Chcę osiągać wielkie rzeczy z klubem, niesamowite rzeczy. Mamy fantastyczny skład, mamy wszystko, mamy odpowiednie narzędzia, ale oczywiście, musimy je wykorzystać.

- Z naszej perspektywy mamy zespół, który w lidze jest tak samo dobry, jak Manchester City, który spisuje się fantastycznie. Dorównujemy im w tej chwili i zobaczymy, co się wydarzy.

- Chcę dać z siebie wszystko dla tego klubu. Poszli na całość, by mnie tu sprowadzić i chcę dać im wszystko, co mogę i mam nadzieję zagwarantować, że osiągniemy coś wielkiego.

- Przed swoim pierwszym meczem w barwach klubu poszedłem na spotkanie z Leicester. Siedziałem w loży i spotkałem mnóstwo legend, wspaniałych piłkarzy, którzy grali dla tego pięknego klubu.

- Jeśli grałeś dla tego klubu, to zawsze będziesz później witany tak, jakbyś był członkiem rodziny. To jeden z powodów, który zdecydowanie wzbudził moją chęć gry dla the Reds.