Matthaus: Bayern musi być ostrożny

Legenda Bayernu Monachium Lothar Matthaus ostrzegł swój były klub, by zachował ostrożność w spotkaniu rewanżowym z Liverpoolem, z powodu siły w ataku swoich przeciwników.

Rewanżowe spotkanie odbędzie w środę na Allianz Arena. Żadna ze stron nie będzie wyraźnym faworytem, ze względu na bezbramkowy remis, który padł na Anfield 2 tygodnie temu.

- 0-0 to nie najgorszy rezultat, jednak Bayern nie zdobył bramki wyjazdowej i z tego powodu muszą zachować ostrożność, gdyż Liverpool ma niesamowity potencjał ofensywny - powiedział Matthaus w rozmowie ze Sky Sports.

- Bayern musi znaleźć złoty środek w tym spotkaniu. Wystarczy im strzelić jedną bramkę i zachować czyste konto.

- Jeśli Bayern zaatakuje zbyt mocno, to Liverpool będzie mógł to wykorzystać. Jeśli zaś zagrają bardziej konserwatywnie, to ograniczą swe szanse na strzelenie bramki.

- Muszą w jakiś sposób zdobyć bramkę, gdyż nie będzie to spotkanie, w którym będziesz chciał zadowolić się bezbramkowym remisem.

W Monachium zmierzą się dwaj europejscy giganci, którzy zdobyli trofeum 5 razy. Liverpool był finalistą rok temu, a Bayern osiągał co najmniej półfinał 7 razy w przeciągu ostatnich 9 sezonów.

- Solidna defensywa, czyli taka którą, pokazali na Anfield będzie podstawą, jednak nie będą mogli zadowolić się jedynie czystym kontem - kontynuował.

- W ostatnich tygodniach Bayern wyglądał naprawdę dobrze pod własną bramką, a to pomoże zatrzymać dążenia Liverpoolu do zdobycia bramki wyjazdowej.

- Nikt nie byłby na tyle nierozważny, by od samego początku rzucić się Liverpoolowi do gardła. Bayern doskonale zdaje sobie sprawę z siły przeciwnika i dlatego w pierwszym spotkaniu zagrali bardziej ostrożnie niż w innych spotkaniach Ligi Mistrzów.