Gini: Kolejny krok do przodu

Georginio Wijnaldum powtórzył słowa Jürgena Kloppa, który powiedział w pomeczowym wywiadzie, że Liverpool wykonał duży krok naprzód w rozwoju drużyny, który trwa w najlepsze od kilkunastu miesięcy.

The Reds poradzili sobie z presją i zwyciężyli 3:1 w wyjazdowej potyczce na Allianz Arena, co zapewniło im awans do 1/4 Ligi Mistrzów.

- To naprawdę wspaniałe uczucie. Udało nam się wygrać na wyjeździe z Bayernem Monachium, co nie zdarza się dość często - powiedział Holender.

- Myślę, że jako drużyna wykonaliśmy kolejny stempel w progresie, który notujemy pod wodzą Kloppa. Po pierwszym meczu sporo osób mówiło, że nie zanotowaliśmy dobrego rezultatu. Mieliśmy jednak w szatni dobre przeczucia i wiedzieliśmy, że jeśli pierwsi strzelimy bramkę to będzie dobrze.

- Wiem, że stać nas na wiele. Kreujemy okazje bramkowe i wiedzieliśmy, że w końcu znajdziemy się w odpowiednich sytuacjach. Udało nam się to uczynić, a to mówi wiele o naszym zespole.

- Mamy w sobie spore pokłady zaufania i pewności siebie, co potwierdziliśmy w Monachium.

Liverpool w piątkowym losowaniu może trafić na dobrze sobie znanych rywali z Premier League: Man City, United i Tottenham.

Zapytany o to, czy chciałby grać z drużyną z Anglii odpowiedział: - Nie mam nic przeciwko. Zobaczymy, co stanie się w piątek - podsumował.