VVD: Występ prawie idealny

Wczorajsze spotkanie rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów zakończyło się wygraną Liverpoolu w Monachium. Virgil van Dijk, czyli zdobywca jednej z bramek dla the Reds, stwierdził, że jego drużyna zanotowała niemalże idealny występ.

- Czy to był idealny mecz w naszym wykonaniu? Wydaję mi się, że był bliski ideału. Wygraliśmy na trudnym terenie. To cieszy, tym bardziej, że w fazie grupowej Champions League zanotowaliśmy 3 porażki w spotkaniach poza swoim stadionem.

- Wiedzieliśmy, że czeka nas wymagające starcie, ale poradziliśmy sobie fantastycznie. Świętowanie z fanami po końcowym gwizdku sędziego było wyjątkowe. Są z nami wszędzie i zawsze dają z siebie wszystko. Jestem dumny z tego, że mogę zakładać koszulkę Liverpoolu.

- Musieliśmy być odważni, gdy trzeba było się bronić. Wszyscy wspieraliśmy się wzajemnie, co potwierdza, że jesteśmy naprawdę silnym zespołem. Szczególnie druga połowa była imponująca, jeśli chodzi o naszą postawę.


- Wiedzieliśmy, że Bayern u siebie zagra bardziej otwarty futbol niż w pierwszym meczu, co poskutkowało tym, że mieliśmy więcej miejsca na rozgrywanie akcji.

- Jeżeli chodzi o Sadio, to w ostatnich tygodniach jest w genialnej formie, choć cały sezon jest dla niego bardzo udany. Tym razem zanotował dwie bramki.

- Jego trafienie na 1:0 dodało sporo pewności siebie i nawet wyrównujący gol nie podciął nam skrzydeł - zakończył Holender.