Van Dijk na temat gry de Ligta

Środkowy obrońca Liverpoolu chwali swojego kolegę z reprezentacji za jego grę oraz postawę na boisku. Dwa tygodnie temu Matthijs de Ligt wypowiedział się na temat możliwości jego przenosin do Liverpoolu.

Nie da się ukryć, że większość sympatyków the Reds byłaby przychylna wizji ściągnięcia Holendra na Anfield. Należy jednak pamiętać, że de Ligt jest w tym momencie bardzo rozchwytywany, a media najczęściej łączą go z Barceloną.

Zawodnik Ajaxu wypowiedział się na temat gry w Liverpoolu u boku Virgila Van Dijka.

- Virgil jest zawodnikiem klasy światowej, ma ogromne doświadczenie. W takiej sytuacji to oczywiste, że chcę się od niego uczyć, gra u jego boku w reprezentacji bardzo mi pomogła. Jeśli chodzi o przenosiny na Anfield to oczywiście mogłoby to się wydarzyć, ale nie skupiam się na Liverpoolu, pozostaje skupiony na Ajaxie i zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Para środkowych obrońców pozwoliła reprezentacji Holandii na zachowanie czystego konta w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, gdzie ekipa Koemana rozbiła Białoruś 4:0. W niedzielę Holendrzy zagrają z Niemcami, to będzie prawdziwy test dla środkowego obrońcy Liverpoolu i jego młodszego kolegi.

Van Dijk odniósł się do gry swojego kolegi: - To niesamowity obrońca, przecież to oczywiste. Może się jednak jeszcze wiele nauczyć i on zdaje sobie z tego sprawę, chociaż poziom który prezentuje w tak młodym wieku jest imponujący.