Carra: Virgil jest najlepszy na świecie

Ostatnie występy Virgila van Dijka utwierdziły Jamie'go Carraghera w przekonaniu, że holenderski stoper jest obecnie najlepszym środkowym obrońcą na świecie. Były zawodnik the Reds wypowiedział się także na temat końcówki sezonu oraz rywalizacji z Manchesterem City.

Virgil van Dijk jest ostoją obrony Liverpoolu oraz dał podstawy do pozostania w wyścigu zarówno o mistrzostwo Premier League, jak i zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Wiele osób typuje reprezentanta Holandii do prestiżowej nagrody PFA Player of the Year, rozdawanej pod koniec sezonu. Carragher wierzy, że niezrównana dyspozycja numeru 4. the Reds, zapewnią mu ostateczny triumf. Na pytanie o to, czy uważa Holendra za najlepszego środkowego obrońcę w Europie, Anglik odpowiada twierdząco i dodaje:

- Występami, które mogliśmy oglądać w tym roku, udowodnił, że jest najlepszy. W lidze nie miał sobie równych. Nie zdziwię się jeśli zostanie wyróżniony nagrodą PFA.

- Kiedy został zakontraktowany przez Liverpool część ludzi unosiła brwi na widok sumy, którą otrzymał jego poprzedni klub. Jednak podejrzewam, że gdyby teraz otrzymali ofertę będącą dwukrotnością tamtej kwoty to bez wahania by ją odrzucili.

- Jest w doskonałym wieku, a wszyscy wiemy, że środkowi obrońcy mogą utrzymywać się na szczycie przez znacznie dłuższy czas. Mam nadzieję, że będziemy mogli oglądać go jeszcze przez następną dekadę.

Po sobotnim meczu legend, wszelka uwaga ponownie skupia się na emocjonującym wyścigu ekipy Jürgena Kloppa po tytuł mistrza kraju. The Reds posiadają dwupunktową przewagę nad drugim Manchesterem City, który rozegrał jeden mecz mniej.

- Zarówno Liverpool jak i City znajdują się w bardzo dobrym położeniu. Nic poza tym.

- Manchester City uznawany jest za faworyta, co nie jest dziwne biorąc pod uwagę ich poprzedni sezon. Jednak jeśli Liverpool odpowiednio rozegra następne trzy-cztery mecze i dalej będą w tak bliskim kontakcie z drużyną Pepa Guardioli, to myślę, że mają bardzo duże szanse na wygraną w lidze.