Hazard o meczu z Liverpoolem

Eden Hazard powiedział, że drużynie the Blues mocno zależy, by zainkasować dziś 3 punkty na Anfield, co może być kluczowe w walce Chelsea o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Do końca sezonu ekipie ze Stamford Bridge pozostało 5 spotkań. Chelsea rywalizuje o lokaty w TOP 4 z drużynami Arsenalu, Tottenhamu i Manchesteru United.

- Pozostało nam 5 meczów - powiedział reprezentant Belgii.

- Oczywiście nie będzie nam łatwo finiszować w TOP 4, gdyż nie jesteśmy jedynym zespołem, który się o to ubiega. Tottenham, Arsenal i United to również silne drużyny, które mają swoje cele.

- Reprezentujemy Chelsea i jesteśmy w stanie pokonać każdego rywala. Obecnie znajdujemy się w TOP 4 i chcemy zakończyć rozgrywki właśnie w taki sposób.

Hazard jest pod wrażeniem imponującej dyspozycji Liverpoolu w obecnym sezonie. Czerwoni walczą ramię w ramię z City o tytuł mistrzowski, a także są blisko awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

- Od dwóch lat grają świetnie. Nie tylko w tym sezonie, gdy mocno zbliżyli się do City. Świetnie się ich ogląda, mają fantastycznego menadżera, zawodników prezentujących światowy poziom. Wiemy, że czeka nas bardzo trudny pojedynek. Na Anfield nigdy nie gra się łatwo.

- Chcemy wygrać, gdyż pragniemy skończyć sezon w czołowej czwórce. To, czy tytuł zdobędzie City, bądź Liverpool ma dla nas drugorzędne znaczenie. Zamierzamy wyjść na boisko i powalczyć o 3 punkty dla własnych celów.

- Chcemy grać w Lidze Mistrzów w następnym sezonie, więc musimy skończyć sezon w TOP 4, albo wygrać Ligę Europy. Wszyscy w Chelsea tęsknią za Champions League. Chelsea to klub, który corocznie powinien występować w tych rozgrywkach.

- Premier League to jednak rozgrywki coraz trudniejsze z każdym sezonem. 6-7 drużyn chce walczyć o czołowe 4 pozycje, więc to nie takie proste - podsumował Hazard.