Lawrenson o transferach

Zdaniem Marka Lawrensona Liverpool pod względem głębi składu wciąż pozostaje w tyle za Manchesterem City. Były zawodnik The Reds chce, aby Jürgen Klopp po triumfie w Lidze Mistrzów sprowadził nowych zawodników i wskazuje na 2 kluczowe pozycje.

- Spójrz teraz na Liverpool, pewnie pomyślałeś:„Nadszedł czas, aby zacząć ”. Niektórym pewnie wydaje się, że Liverpool zakontraktuje 5 czy 6 nowych zawodników - ja tego tak nie widzę - powiedział Lawrenson.

- Klopp może potrzebować kolejnego zmiennika na lewej stronie obrony za Alberto Moreno. Gdyby Andy Robertson wypadł na 2 czy 3 miesiące - chciałbyś, aby zastąpił go James Milner?


- W tym aspekcie Liverpool musi się trochę zbliżyć do Manchesteru City, który na wszystkich pozycjach ma światowej klasy zmienników.

- Przydałby się młody, perspektywiczny, lewy obrońca, który będzie trenował pod wodzą Kloppa i nie zagra przez 4 czy 5 miesięcy zakładając dyspozycyjność Robertsona. Może też ,,10". Próbowali zakontraktować Nabila Fekira, lecz wycofali się z powodu jego kolana. Tego typu zawodnik byłby jednak dobry.

Lawrenson był zachwycony, gdy jego były klub pokonał Tottenham w finale Ligi Mistrzów.


- Jestem oczywiście zachwycony, tak samo jak Jürgen Klopp.

- Klopp musiał być na rozdrożu, po tym jak przegrał sześć finałów z rzędu. Nie ma znaczenia jak silnym psychicznie jesteś menedżerem. Musisz zacząć zastanawiać się, dlaczego przegrałeś serię finałów.

- Miałeś wrażenie, że było to bardzo ważne i zrobił to dla swojej rodziny. W przeciwnym razie wszyscy musieliby przechodzić przez to po raz kolejny.