Put o możliwym występie Keïty

Jak twierdzi trener Gwinei Paul Put możliwy jest udział Naby'ego Keïty w meczu towarzyskim przeciwko Egiptowi. Belgijski weteran zdradził, że 24-letni pomocnik może wziąć udział w nadchodzącym w niedzielę meczu towarzyskim przeciwko Egipcjanom.

W maju 24-letni pomocnik podczas meczu Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie doznał urazu pachwiny, który to wyeliminował go z rozgrywek na pozostałą część sezonu.

Mimo niepokojących doniesień dotyczących szans na występ Keïty w finale Pucharu Narodów Afryki, został on powołany do 25-osobowego składu drużyny Gwinei, co jest uzasadnione, biorąc pod uwagę, że na czas powrócił do formy po kontuzji.

Keïta ma przybyć z Liverpoolu do marokańskiego Marrakeszu w poniedziałek wieczorem, gdzie dołączy do reszty drużyny.

„Keïta wyjeżdża [z Liverpoolu] po porannym treningu i dotrze na miejsce w poniedziałek [wieczorem] - powiedział Put cytowany przez portal Foot 224.

„Naciskałem na Liverpool, żeby [wysłał go] jak najszybciej to możliwe. W końcu powiedziałem, ze jeśli Naby teraz nie dotrze, to trudne będzie umieszczenie [go] na liście zawodników w meczach Pucharu Narodów Afryki. Powiedział , że zagra przeciwko drużynie Egiptu.

Trener Paul Put ma wskazać ostateczną 23- osobową kadrę zawodników przed końcowym terminem wyznaczonym przez Afrykańską Konfederację Piłkarską.

Gwinea ma rozegrać mecz towarzyski z Beninem we wtorek, przed zakończeniem przygotowań do Pucharu Narodów Afryki w sparingu z Egiptem 16 czerwca.

Reprezentacja Gwinei trafiła do grupy B i zagra 22 czerwca w meczu otwarcia przeciwko Madagaskarowi, a następnie zmierzy się z Nigerią i Burundi - odpowiednio 26 czerwca i 30 czerwca.