Lewis liczy na występ z Tranmere

Młody zawodnik Liverpoolu Adam Lewis zamierza skorzystać na odejściu z klubu Alberto Moreno i ma głęboką nadzieję na występ w czwartkowym meczu sparingowym przeciwko Tranmere Rovers.

Obecnie w składzie The Reds nie ma żadnego gotowego do gry lewego defensora - Andy Robertson nie wrócił jeszcze do treningów, natomiast Alberto Moreno odszedł z klubu po wygaśnięciu kontraktu. Jürgen Klopp jest zdania, że wzmocnienia nie są konieczne, a James Milner, który to już występował na lewej stronie defensywy, a także Joe Gomez, stanowią realną alternatywę w składzie na tą pozycję.

Adam Lewis wyrobił sobie opinię solidnego lewego obrońcy w drużynie U-18, a dobre występy w meczach akademii oraz ambitna postawa na treningach pozwoliły mu szybko awansować do drużyny U-23. Obecnie, wraz z pierwszym składem drużyny Liverpoolu, przygotowuje się w Melwood do sezonu 2019/2020 i z niecierpliwością oczekuje czwartkowego spotkania sparingowego. 19-latek, który to w lutym podpisał długoterminowy kontrakt z klubem, ma zamiar wykorzystać swoją szansę i zaimponować Jürgenowi Kloppowi w okresie przygotowawczym.

- Odejście Alberto Moreno traktuję jako okazję dla siebie. Menadżer słynie z dawania szans piłkarzom akademii w przedsezonowych przygotowaniach i wierzę, że będę miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. To właśnie wtedy my, młodzi piłkarze, mamy okazję wywrzeć największe wrażenie na sztabie szkoleniowym.

- W zeszłym sezonie kilkukrotnie już trenowałem z pierwszym zespołem, więc menadżer wie na co może liczyć z mojej strony. Moim celem, na tą chwilę, jest pozostać w Melwood na dłużej i trenować z pierwszym zespołem, a także powalczyć o miejsce na ławce rezerwowych w meczach o stawkę zbliżającego się sezonu.

- Treningi z pierwszą drużyną dają możliwość sprawdzenia się w grze na światowym poziomie. Chcę być częścią tego składu i zrobię wszystko co w mojej mocy by udowodnić swoją wartość.

- Bycie częścią tego wspaniałego klubu dla mnie jest zaszczytem i dodaje mi pewności siebie. Dla młodego piłkarza każde wezwanie na treningi do Melwood stanowi duże wyróżnienie. Dla mnie jako Scousera, ma to jeszcze większe znaczenie.

Liverpool rozpocznie swoje przedsezonowe przygotowania czwartkowym spotkaniem z Tranmere Rovers, natomiast trzy dni później zmierzy się z drużyną Bradford City. Młody obrońca nie kryje podekscytowania i ma nadzieję wystąpić w nadchodzących meczach kontrolnych.

- Muszę nieustannie walczyć i wywierać dobre wrażenie na treningach. Wierzę, że to zaprocentuje i dostanę swoją szansę w najbliższych spotkaniach.

Ian Doyle