Mignolet gotów odejść z Liverpoolu

Jeszcze w styczniu zdawało się niemal nieuchronne, że Liverpool pożegna latem swoim dwóch belgijskich piłkarzy: Divocka Origiego i Simona Mignoleta. Duet wystąpił w pucharowym starciu z Wolverhampton na początku roku, a wobec odpadnięcia the Reds, ich szanse na występy w kolejnych tygodniach wydawały się być ograniczone do absolutnego minimum.

Przypadek Origiego wygląda niczym opowieść z bajki. Napastnik zaliczył w drugiej połowie sezonu kilka świetnych występów okraszonych niezwykle ważnymi bramkami, czego zwieńczeniem jest wczorajsze podpisanie nowego kontraktu 24-latka.

Mignoletowi nie było łatwo, gdyż swą pozycję między słupkami w tym sezonie ugruntował Alisson Becker, który dzięki fantastycznej grze w debiutanckim sezonie na Wyspach jest wymieniany w mediach na świecie jako jeden z najlepszych golkiperów.

Źródła bliskie belgijskiego bramkarza sugerują, że zawodnik chciałby odejść z Liverpoolu w celu poszukiwania regularnych występów w innym zespole.

Jürgen Klopp chciałby zatrzymać Mignoleta w drużynie i tylko satysfakcjonująca klub oferta skusi Liverpool do sprzedaży 31-latka.

Niedawno mówiło się o ofercie Crystal Palace, która miała wynieść 8 milionów funtów, lecz ta kwota z pewnością nie przekona the Reds do negocjacji.

Klopp uważa Mignoleta, za kogoś znacznie ważniejszego w kadrze, aniżeli tylko dublera dla Alissona. Simon jest bardzo ważną częścią szatni, mającą niezwykle istotny wpływ na utrzymanie chemii w zespole. Ponadto imponuje innym członkom drużyny swoim profesjonalnym podejściem do treningów i wykonywanych obowiązków.

James Milner mówił w kwietniu o Mignolecie: - Jest jedna osoba, o której niewiele się mówi na przestrzeni całego sezonu. To właśnie Simon. W trakcie treningów prezentuje się fantastycznie. To jedna z najlepszych postaw, jaką widziałem w życiu. Cały czas nakręca Alissona, dzięki czemu, zachowuje najwyższą dyspozycję.

- Nie mówi się o nim w prasie, gdyż nie gra zbyt wiele, lecz jest dla nas naprawdę bardzo ważnym zawodnikiem.

Obecnie do klubu nie napłynęła żadna oferta za Mignoleta, więc nie ma powodu sądzić, iż Liverpool wkrótce będzie musiał szukać nowego golkipera.

David Lynch