Lonergan może podpisać kontrakt

Andy Lonergan może otrzymać roczny kontrakt w Liverpoolu, wobec ostatniej kontuzji Alissona Beckera i problemów z obsadą pozycji bramkarza w drużynie Kloppa. 35-latek z końcem minionego sezonu opuścił Middesbrough i miał status wolnego agenta.

Liverpool latem zaprosił doświadczonego bramkarza do wspólnych treningów, a także na wylot na tournée do Stanów Zjednoczonych, gdzie otrzymał szansę pokazania swoich umiejętności.

The Reds pomimo oficjalnego zamknięcia okna transferowego będą mogli podpisać kontrakt z Lonerganem, ponieważ jest wolnym agentem i nie jest obecnie zawodnikiem związanym z żadnym klubem.

Lonergan zostanie więc najprawdopodobniej zmiennikiem Adriana, który wskoczy między słupki bramki Liverpoolu na najbliższe 4-8 tygodni.

Liverpool wciąż czeka na dokładny skan kontuzjowanej łydki Alissona. Pewne jest, że Brazylijczyk nie zagra przynajmniej przez 3-4 tygodnie, zaczynając od środowego starcia z Chelsea w Superpucharze Europy.

Wobec sprzedaży Mignoleta do Club Brugge, a także wciąż rehabilitującego się po kontuzji nadgarstka, reprezentanta Irlandii U-21 - Caoimhina Kellehera, opcje Kloppa na pozycji bramkarza skurczyły się dość mocno.

Chris Bascombe