Farke: Jestem dumny z zespołu

Daniel Farke przyznał, że jest zadowolony z zespołu pomimo porażki 1:4 w meczu otwarcia. Liverpool był niezwykle skuteczny pod bramką i menedżer uważa, że jego zespół zasługiwał na więcej w tym spotkaniu.

- Jesteśmy niezwykle rozczarowani, ponieważ byliśmy zdeterminowani, aby dzisiejszego wieczoru sprawić niespodziankę - powiedział Farke w wywiadzie pomeczowym. Całkiem nieźle rozpoczęliśmy to spotkanie i gdy po 20 minutach gry prowadzisz w liczbie strzałów 5:1 nie spodziewasz się przegrywać 0:2. To niezwykle trudne położenie przegrywać dwoma bramkami przeciwko Liverpoolowi. Powinniśmy byli wykorzystać więcej siły w obronie przy trzeciej i czwartej bramce. Nie byłem zadowolony z naszej defensywy w tych sytuacjach.

- Przedyskutujemy, czego nauczyliśmy się w tym meczu. Byliśmy nazbyt naiwni przy trzeciej i czwartej bramce, ale szczerze powiedziawszy, to mieliśmy sporo nieszczęścia przy pierwszym i drugim trafieniu, tracąc bramki po golu samobójczym i piłce, która odbiła się od trzech zawodników ostatecznie trafiając pod nogi Mo Salaha. W drugiej połowie mieliśmy więcej okazji i więcej strzałów na bramkę. Wygraliśmy drugą połowę, więc mamy wiele pozytywów do wyniesienia z tego spotkania.

- Udowodniliśmy, że mamy charakter wychodząc na drugą odsłonę i zwyciężając ją, pomimo utraty czterech bramek do przerwy. Sprawiliśmy im wiele trudności i powiedziano mi, że w ubiegłym sezonie żaden zespół nie oddał tyle strzałów na bramkę Liverpoolu w meczu na Anfield, co my w tym spotkaniu [12]. Nie mogę mocno skrytykować zespołu. Kocham tę drużynę, klub i kibiców. Choć przegraliśmy ten mecz, to udowodniliśmy dlaczego jesteśmy wyjątkowi.

- Każdy mecz przyczynia się do naszego rozwoju. Przez jeden-dwa dni będziemy rozczarowani, ale to niezmiernie ważne, żebyśmy odnotowali te rzeczy, które udały nam się w tym spotkaniu. Wielkie zespoły przegrywały na tym terenie, więc nie mamy powodów do wstydu po tym rezultacie, w szczególności po tak dobrej grze. Jestem zadowolony ze wszystkich zawodników, pokazali charakter i zdolności indywidualne.