Lonergan dołączy do The Reds

Jürgen Klopp oczekuje, że Andy Lonergan zasili szeregi Liverpool podpisując krótkoterminowy kontrakt. Wiele wskazuje na to, że bramkarz zasiądzie na ławce rezerwowych już podczas środowego starcia Liverpoolu z Chelsea w walce o Superpuchar Europy UEFA 2019.

- Kilka tygodni temu sytuacja była jeszcze trudniejsza, ponieważ kontuzji nabawił się Caoimhin Kelleher. 20-latek jest już jednak na ostatniej prostej jeśli chodzi o powrót do gry - powiedział Klopp.

- Gra dopiero od 5 dni, ćwiczy łapanie piłek i tym podobne. Wszystko wygląda w porządku, lecz musimy znaleźć jakieś krótkoterminowe rozwiązanie. Jeżeli do tego czasu nic się nie wydarzy - będzie nim Andy Lonergan.

- Przebywał z nami, ma znakomity charakter, to naprawdę fajny chłopak. Bardzo nam pomógł w trakcie przedsezonowych przygotowywań i zdecydowaliśmy, że nawiążemy współpracę.

- To bardzo doświadczony zawodnik, lecz w tym momencie wobec nieobecności Caoimhina naszym numerem jeden jest Adrián. Caoimhin prawdopodobnie zostanie bramkarzem numer 2, lecz musimy najpierw sprawdzić jak będzie sobie radził w starciach na szczeblu U-23 lub U-21. Oczywiście musi nabrać nieco rytmu meczowego.

- Musimy zobaczyć jak to wszystko się ułoży, lecz właśnie tak planujemy opanować tę sytuację.

Klopp zapytany o to, czy Lonergan zasiądzie na ławce w spotkaniu z Chelsea, odpowiedział: - Tak myślę. Nie rozmawiałem jeszcze o tym z Achterbergiem. Dyskutowaliśmy o sytuacji w bramce, ale nie poruszaliśmy tematu środy.

- Zobaczymy. Będziemy mieli do obsadzenia wiele miejsc na ławce, co jest dobre. Myślę, że jedno z nich zajmie Andy.