Lovren blisko odejścia do Romy

Roma prowadzi zaawansowane rozmowy z Liverpoolem w sprawie przenosin Dejana Lovrena do Italii. Transfer stopera ma wynieść 15 milionów funtów, co może zakończyć pięcioletnią przygodę Chorwata na Anfield, raportuje Dominic King w dzisiejszym wydaniu Daily Mail.

Szanse na grę obrońcy pod wodzą Jürgena Kloppa są teraz mocno ograniczone. Niemiecki preferuje występy Virgila van Dijka, któremu partnerują Joël Matip, a także Joe Gomez.

Klub ze stolicy Italii od początku lata wykazuje zainteresowanie wicemistrzem świata i chce dopiąć transfer przed zakończeniem okna transferowego.

Lovren nie został uwzględniony w kadrze na jutrzejsze starcie z Chelsea, a klub jako oficjalną przyczyną absencji swojego zawodnika podał chorobę.

Oprócz Van Dijka, Gomeza i Matipa, Klopp będzie miał do dyspozycji sprowadzonego z FC Zwolle - Seppa van der Berga, a także Fabinho, który miał okazję zagrać na tej pozycji w meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Bayernem.

Lovren trafił na Anfield w styczniu 2014 roku, przechodząc z Southampton za rekordowe na tamte czasy 25 milionów funtów. Były to największe pieniądze wydane na obrońce przez klub.

Kloppa i Lovrena łączą dobre relacje, jednakże Niemiec zdaje sobie sprawę, że 30-latek potrzebuje regularnych występów, a Liverpool nie jest mu obecnie tego w stanie zagwarantować.

Dominic King