Milner: To fantastyczna okazja

Liverpool już jutro podejmie Chelsea w ramach Superpucharu Europy UEFA i James Milner postrzega to spotkanie jako fantastyczną okazję, aby zespół postawił kolejny krok naprzód.

- Myślę, że to ważny mecz, bo chcielibyśmy wypracować ten nawyk wygrywania pucharów - powiedział Milner. Superpuchar to wyjątkowe trofeum, ponieważ musisz wygrać jakiś ważny puchar, aby o niego zawalczyć. Gramy przeciwko zespołowi z najwyższej półki i ponownie przeciwko angielskiej drużynie. To dobry sposób na rozpoczęcie sezonu, jeśli możesz wygrać trofeum i kolejny medal do kolekcji, jeśli się Tobie uda.

Milner przewiduje, że obydwa zespoły poważnie podejdą do tego spotkania.

- Naturalnie, wielu piłkarzy w obydwu zespołach brało latem udział w turniejach międzynarodowych. To trudny okres, gdy zawodnicy znajdują się na różnym etapie przygotowań i mieli różną długość odpoczynku, ale to jest spotkanie tego typu, w którym wszyscy z marszu będą gotowi do gry.

- Na tym poziomie nie ma znaczenia, ile miałeś wolnego, z racji tego, że to będzie dobry mecz i okazja ku temu, aby zdobyć trochę medali. To ważne, żeby dobrze rozpocząć sezon, a nie ma nic lepszego niż wygranie meczu takiego jak ten.