Murphy chwali umiejętności Trenta

Były zawodnik Liverpoolu Danny Murphy porównuje umiejętności wykonywania dośrodkowań Trenta Alexandra-Arnolda do jednego z najlepszych piłkarzy w tym fachu – Davida Beckhama. Prawy obrońca The Reds zakończył ubiegły sezon Premier League z dwunastoma asystami na koncie – tyle samo co gwiazda Tottenhamu Christian Eriksen.

Młody Anglik z przytupem rozpoczął również nowy sezon Premier League zaliczając świetną asystę przy bramce Divocka Origiego w meczu otwarcia Premier League przeciwko Norwich City.

Danny Murphy nie kryje podziwu dla umiejętności gry ofensywnej Trenta Alexandra-Arnolda i twierdzi, że w przyszłości młody Anglik może zostać przesunięty na pozycję cofniętego skrzydłowego.

- Takich umiejętności technicznych i ofensywnych nie widziałem u bocznego obrońcy od wielu, wielu lat. Ostatnim piłkarzem, którego umiejętności dośrodkowań były na tak wysokim poziomie był David Beckham. Trent już teraz wykonuje wrzutki tak dobrze jak Becks. Jego stałe fragmenty gry i dośrodkowania są fenomenalne, a liczba zdobywanych asyst świadczy o ich efektywności.

- Zdolności Trenta są dość nietypowe dla bocznego obrońcy. Takim warsztatem nie powstydziłby się niejeden środkowy pomocnik.

- Uważam, że idealnie prezentowałby się w roli cofniętego skrzydłowego. Czasami zapomina o swoich obowiązkach defensywnych i zbytnio zapędza się pod bramkę przeciwnika, jednakże pozwala to na ciągłe rozrywanie defensywy rywali i kreowanie większej ilości akcji ofensywnych. Z takimi umiejętnościami będzie on strzelał gole i zaliczał asysty na każdej pozycji jaka zostanie mu przydzielona.

- Trent ma dopiero dwadzieścia lat a już zdążył zagrać w dwóch finałach Ligi Mistrzów. To młody scouser, który spełnia swoje najskrytsze marzenia. Niebywały talent!