Jürgen pisany Liverpoolowi?

Patrząc nie tylko na rozwój klubu pod względem sportowym, ale również na relacje zawodników i trenera z kibicami można odnieść wrażenie, że zostało to wcześniej przez kogoś wyreżyserowane. Wydarzenia mogły potoczyć się jednak inaczej, a Klopp mógł skończyć jako menadżer Manchesteru United.

Jak się okazuje, Jürgen mógłby obecnie prowadzić odwiecznego rywala the Reds, powstrzymała go jednak przed tym jego żona, Ulla.

Były kapitan Liverpoolu, Phil Thompson udzielając wywiadu dla norweskiej telewizji TV 2 powiedział:- Prowadziłem wywiad dla Sky i zapytałem Jürgena czy był pisany Liverpoolowi, ten jednak odparł ze zdziwieniem:- Niby dlaczego?

- Później opowiedział, że równie dobrze mógłby teraz prowadzić Manchester United gdyby jego żona nie powiedziała mu, że to nie będzie najlepsza decyzja. Powiedziała, że odczuwa w związku z tym coś dziwnego - zupełnie tak, jakby był stworzony dla Liverpoolu.

Thompson zdobył z the Reds siedem tytułów ligowych, puchar Anglii, dwa puchary ligowe, trzy puchary Europy, dwa puchary UEFA i jedno trofeum za Super Puchar Europy. Pomimo tylu osiągnięć Thompson wyznał: - To jeden z najlepszych zespołów jakie grały dla Liverpoolu w historii. Graliśmy świetnie, ale zawsze przydarzyły nam się trzy, cztery porażki, a aktualnie the Reds mają 9 punktów przewagi nad aktualnym mistrzem Anglii i przegrali w lidze tylko jedno spotkanie w zeszłym sezonie.

- W tym sezonie pokonali jak na razie wszystkich, oprócz remisu na Old Trafford. Zajdą bardzo daleko.