Eddie Howe o Harrym Wilsonie

Trener Bournemouth, Eddie Howe, wypowiedział się na temat Harry'ego Wilsona, który dołączył do Wisienek na zasadzie wypożyczenia. Od tego czasu Wilson zdobył dla Bournemouth cztery bramki.

Eddie Howe pochwalił wychowanka the Reds za sposób w jaki wkroczył do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Przed dołączeniem do the Cherries Walijczyk grał na wypożyczeniu w dwóch klubach z Championship - Derby County oraz Hull City.

Z czterema golami na koncie Wilson jest drugim najlepszym strzelcem Bournemouth w trwającym sezonie. Najwięcej trafień zanotował tylko Callum Wilson.

Howe uważa, że wyzwanie gry w Premier League nie sprawiło Wilsonowi zbyt wielu problemów.

- Spisuje się świetnie. Gdy na niego patrzysz to czasem zapominasz, że to jest jego pierwszy sezon w Premier League - powiedział Howe w rozmowie z Daily Echo.

- Wyglądał świetnie od razu, gdy do nas przyszedł. Zbudował naprawdę fantastyczną relację z Adamem Smithem. Myślę, że widać to było w meczu przeciwko Manchesterowi United.

- Jako lewonożny zawodnik grający na prawym skrzydle daje naszej ekipie naprawdę dużo. Zdobył dla nas parę ważnych bramek. Ma jeszcze dużo do zaprezentowania w Bournemouth, myślę, że to przyjdzie z czasem i kolejnymi doświadczeniami.

Warto zaznaczyć, że mimo mocnej pozycji w ekipie Eddiego Howe'a, Wilson nie rozegrał jeszcze pełnych 90 minut. Angielski trener wytłumaczył jednak w jaki sposób rotuje składem.

- Według mnie przed skrzydłowymi stoi bardzo ciężkie zadanie. Wymaga się, żeby byli wszędzie. W obronie, w ataku, aby przystępowali do pressingu. Muszą być wypoczęci.

- Rotacja nie wynika z jego dyspozycji fizycznej. Bardziej wynika to z tego, że gdy zamierzam przeprowadzić zmiany to pierwszą pozycją, której się przyglądam są właśnie skrzydła.

Obecnie Harry Wilson przygotowuje się wraz z reprezentacją Walii to meczów kwalifikacyjnych do Euro 2020. Reprezentacja prowadzona przez Ryana Giggsa już w sobotę zmierzy się z Azerbejdżanem, a we wtorek z Węgrami.