Rooney: Liverpool zasłużył na tytuł

Wayne Rooney powiedział, że Liverpool powinien mieć szansę dokończenia obecnego sezonu i zwieńczenie go tytułem mistrzowskim. Były napastnik Evertonu i Manchesteru United twierdzi, że rozgrywki w Anglii w końcu wrócą do życia.

- Liverpool wygra w Premier League. Możecie sobie wyobrazić wydzwaniających do mnie fanów Evertonu, którzy mówią 'ten sezon powinien być anulowany'. Owszem, jako reprezentant 'The Toffees' i ktoś kto przez 13 lat grał w Manchesterze United, być może mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że lepiej wszystko odwołać, ale to nie byłoby fair.

- Liverpool jest w tym sezonie absolutnie fantastyczny. Włożyli w to wszystko mnóstwo wysiłku. W pełni zasługują na tytuł mistrza Anglii. Czy wyobrażacie sobie sytuację, że czekacie 30 lat na coś, co może zostać wam odebrane w taki sposób? Władze podjęły odpowiednią decyzję.

- To samo dotyczy awansów i spadków. Dobrze, że sezon zostanie zakończony, nawet jeśli ucierpiałby na tym start kolejnej kampanii. Prawdę powiedziawszy, nie zaskoczyłoby mnie, gdyby ten sezon miał się zakończyć nawet w drugiej połowie roku. Futbol znajduje się obecnie na nieznanym sobie terytorium. Musimy słuchać opinii wielu osób i podejmować niezbędne środki ostrożności - powiedział były reprezentant Anglii.