Postacie » Blood Red

The Reds w Pakistanie

Liverpool szczyci się potężną, globalną grupą fanów. Przedsezonowe tournee w takich miejscach, jak Tajlandia i Malezja uwydatniają ogromną pasję, jaką darzą klub kibice na Dalekim Wschodzie.

Jednakże znacznie mniej wiadomo o wsparciu, jakim klub z Merseyside cieszy się w Pakistanie.

Wiadomość, że Manchester United podpisał umowę sponsorską z siecią telefonów komórkowych w tym kraju zachęciła w czerwonych na Wyspach do ożywienia kontaktów.

Popularność Premier League w Pakistanie wystrzeliła jak z rakiety, wraz ze spadkiem zainteresowania krykietem w związku z zarzutami o ustawianie meczów.

Liverpool Pakistan Fan Club rozpoczął swoją działalność w zeszłym roku od spotkań 15 członków, którzy widywali się co tydzień, by wspólnie oglądać mecze.

Założyciele, Nausherwan Effandi i Raheel Achmed zdecydowali się wtedy na promocję na szerszą skalę i ich projekt rozrósł się.

Strona Pak Reds na facebooku teraz może pochwalić się 1500 członkami, a transmisje meczów gromadzą fanów w Lahore, Karachi i Islamabadzie.

Oprócz wspólnych spotkań, podczas których fani z Pakistanu razem oglądają drużynę Kenny’ego Dalglisha w akcji, powstała także drużyna, która rozgrywa mecze na boisku w Lahore, które nawiązuje do Anfield.

Finansowany z własnych środków i samodzielnie zarządzany fanklub Pak Reds jest pierwszym tego typu w Pakistanie.

Prezes Pak Reds Effandi powiedział:

- Naszym celem jest wprowadzenie kultury Liverpoolu do Pakistanu, w tym sensie, że nie chcemy promować Liverpoolu tylko jako drużyny, ale mamy także nadzieję, że kibice ucieleśnią etos prawdziwego fana Liverpoolu.

Pak Reds mają nadzieję, że bezpiecznie wrócą z Anfield i wkrótce zostaną oficjalnym fanklubem w Pakistanie.

Autor: James Pearce Dodano: 29.10.2011

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u