Postacie » Blood Red

Indyk od Billa Shankly'ego

Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach Kenny’ego Dalglisha rozdającego piłkarzom indyki na Melwood. Jednak pod rządami Billa Shankly’ego była to część świątecznej premii piłkarzy.

Ianowi St Johnowi dało to wyraźny znak, że jego dni w Liverpoolu są policzone.

- Dostawaliśmy indyki każdego roku. Blisko końca mojej dekady w klubie poszedłem po swojego indyka i usłyszałem „one są tylko dla pierwszej drużyny”.

- Poszedłem spotkać się Shanksem w tej sprawie. Powiedział, że mój jest tutaj a jego był naprawdę duży. Pokłóciliśmy się o to. Wiedziałem, że stanie się coś niedobrego, bo zamiast indyka dostałem papużkę!

Drużyna Dalglisha jest w trakcie wyczerpującej serii 5 meczów rozgrywanych w ciągu 16 dni, ale to nic w porównaniu do tego z czym musiał mierzyć się St John.

Tak samo jak teraz, w okresie około świątecznym, rozgrywano kilka meczów z rzędu. 27 grudnia 1965 roku the Reds zostali pokonani 1:0 przez Leeds na Anfield, ale zrewanżowali się na Elland Road zaledwie 24 godziny później.

- Zawsze napotykało się na problemy podczas podróży o tej porze roku. Nie było autostrad i często zdarzało się, że utknęliśmy w śniegu.

- Do Londynu jeździliśmy pociągiem, ale drugą klasą. W każdym razie do momentu, w którym jechaliśmy tym samym pociągiem z Evertonem i dowiedzieliśmy, że oni jadą pierwszą klasą. Shanks się wściekł i powiedział, że coś takiego się już nigdy nie powtórzy.

Autor: James Pearce Dodano: 24.12.2011

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u