Postacie » Blood Red

Oddany, uczciwy, niedoceniany...

Podczas rozmów z przyjaciółmi Gary’ego Abletta uderzał szacunek i podziw, którym go darzyli. Słowa: uczciwy, niedoceniany, opanowany, oddany, odważny oraz pełen godności ciągle się powtarzały.

Ablett przywdziewał czerwoną koszulkę wyróżniając się. Nim w 1992 roku przekroczył Stanley Park zdobył z Liverpoolem dwa tytuły mistrzowskie i Puchar Anglii. To, że jest darzony szacunkiem zarówno przez Czerwonych i Niebieskich świadczy o tym, jakim był człowiekiem.

Miał wielki wkład w rozwój futbolu nad rzeką Mersey, lecz mało prawdopodobne jest, by jego "bilet do sławy" uzyskany poprzez podniesienie Pucharu Anglii w barwach obu klubów został w należyty sposób respektowany.

Obiecująca kariera trenerska została 16 miesięcy temu brutalnie zatrzymana, kiedy zdiagnozowano u niego chłoniaka. Poddał się wyczerpującej chemioterapii i radioterapii, lecz przegrał walkę o życie w Nowy Rok, przedwcześnie, w wieku 46 lat.

Hołd złożony mu wczoraj na Anfield zostanie dziś powtórzony na Goodison. To w prosty sposób wyraża głębokość uczuć wobec utalentowanego obrońcy, cenionego trenera i wspaniałego człowieka.

Autor: James Pearce Dodano: 07.01.2012

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u