Postacie » Blood Red

Idealny impuls Gerrarda

W tym tygodniu Steven Gerrard zrobił dla Liverpoolu to, co robił już wiele razy przez ostatnie czternaście lat. Klub desperacko potrzebował impulsu, a nasz pomocnik-talizman z ogromną pewnością go dostarczył.

Po strzeleniu zwycięskiego gola z Manchesterem City, który zbliżył drużynę Kenny'ego Dalglisha do finału na Wembley, złożył swój podpis na nowym kontrakcie. Wyczucie czasu było perfekcyjne. Jeden z najlepszych piłkarzy, którzy mieli okazję przywdziać koszulkę Liverpoolu, związał się z klubem swojego dzieciństwa na resztę kariery. Ciężko o lepsze wiadomości.

- Nie sądzę bym mógł grać dla kogoś innego. Obecnie widzę siebie jedynie w koszulce Liverpoolu. Będę wierny jednej drużynie i to wiele dla mnie znaczy.

Gerrard tryskał dumą i radością. Po najcięższych dwunastu miesiącach w życiu, jego kariera wraca na właściwe tory i może on pisać kolejne rozdziały w historii Liverpoolu. Wiele mówi o człowieku fakt, że odrzucił szansę podpisania nowej umowy latem, kiedy był tuż po operacji.

Gerrard nalegał by poczekać do czasu, aż udowodni swoją przydatność dla klubu i przez ostatnie trzy tygodnie zdecydowanie to zrobił. Jest w świetnej dyspozycji i chce nadrobić stracony przez kontuzję czas. Oprócz dobrych występów Gerrard inspiruje wszystkich wokół siebie. Daje przykład partnerom, a oni podążają jego drogą.

Gerrard okazał klubowi niesamowitą lojalność. Było wiele okazji, w których mógł odejść do innego klubu by powiększyć zarówno kolekcję medali, jak i stan konta bankowego, jednak on został tutaj.

W 2005 roku Liverpool popełnił błąd przyjmując lojalność za pewnik. Na szczęście odrobiliśmy pracę domową i rola ambasadora po zakończeniu kariery jest dobrą nagrodą za krew, pot i łzy, jak uronił grając w czerwonej koszulce Liverpoolu.

Oczywiście jednak do tego czasu jeszcze długa droga. Mający 31 lat Gerrard wciąż ma dużo do zaoferowania. Jest świeży i gotowy by prowadzić Liverpool w drodze po zwycięstwa. Czego by nie przyniosły kolejne miesiące krzepiącym jest fakt, że Gerrard zostanie sercem Liverpoolu przez najbliższe lata.

Autor: James Pearce Dodano: 14.01.2012

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u