Postacie » Blood Red

Sterling dostanie swoją szansę

Raheem Sterling to bardzo ekscytujący talent. Odkąd przyszedł do Liverpoolu z QPR dwa lata temu można wyczuć delikatnie narastające oczekiwania co do jego osoby. Siedemnastolatek imponujący w drużynach młodzieżowych oraz rezerw, jest obecnie bardzo blisko debiutu w pierwszej drużynie.

Sterling, który w grudniu zeszłego roku podpisał swój pierwszy zawodowy kontakt, już wiele razy trenował z drużyną w Melwood, był też parę razy wśród zawodników rozgrzewających się na Anfield w dniu meczu.

Jednak dwukrotnie w zeszłym tygodniu pojawiły się pogłoski, że młodzieżowy reprezentant Anglii jest nieszczęśliwy w drużynie The Reds. Nie było żadnych cytatów, ale "źródła" bliskie piłkarzowi sugerują, że jest sfrustrowany brakiem okazji do gry, a Spurs "monitorują sytuację" planując zakup Sterlinga latem.

Historie takie jak ta nie pojawiają się z niczego. Ktoś chce działać destrukcyjnie, jednak nikomu nie przynosi to korzyści. To ludzka natura, że wszystko chcemy mieć na wczoraj, jednak cierpliwość jest kluczem. Sterling nie grał jeszcze w pierwszej drużynie z jednego, dobrego powodu - nie był gotowy na to wyzwanie.

Sztab Akademii pomagał mu się rozwijać i kiedy nadejdzie czas, Kenny Dalglish da mu szansę. Z obecnymi kłopotami Liverpoolu Sterling może znaleźć się na ławce podczas dzisiejszego meczu z Wigan na Anfield. Jeśli wejdzie na boisko będzie to dzień, którego nigdy nie zapomni oraz - miejmy nadzieję - początek jego wielkiej kariery w barwach The Reds.

Jednak jeśli się tak stanie to będzie nagroda za jego wielkie postępy i talent, a nie ruch wymuszony przez wieści o potencjalnej stracie utalentowanego gracza.

Autor: James Pearce Dodano: 24.03.2012

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u