Postacie » Blood Red

Rodgers przed trudnymi decyzjami

Brendan Rodgers podkreślił w tym tygodniu znaczenie najstarszych piłkarzy Liverpoolu, ale może wkrótce stanąć przed kilkoma trudnymi decyzjami w sprawie zawodników po trzydziestce.

Ogólnie jeśli chodzi o wiek, Liverpool ma dosyć zbalansowany skład. Wielu piłkarzy Rodgersa ma dwadzieścia kilka lat, a Steven Gerrard i Jamie Carragher odgrywają role "starszych mężów stanu" - takie określenie nie jest łatwe do zaakceptowania!

Rodgers był świadkiem odejścia dwóch trzydziestoparolatków tego lata, Fabio Aurelio i Dirka Kuyta. Teraz przed nim decyzja o przyszłości trzech następnych.

Joe Cole, Maxi Rodriguez i Craig Bellamy; każdy z nich będzie musiał mocno walczyć o miejsce w planach Rodgersa na ten sezon. Wszyscy są przez media łączeni z innymi klubami.

Wszyscy bez wątpienia mają jeszcze sporo do zaoferowania, szczególnie Bellamy, ale plan Rodgersa zakładający dynamiczną, pochłaniającą energię grę opartą na podaniach nakłada na piłkarzy wielkie wymagania. To jest w dużej mierze system dla młodych ludzi.

To, czy Cole, Maxi i Bellamy mają swoje role do odegrania, jeszcze się okaże. Jeśli nie, Rodgers będzie miał trudne decyzje do podjęcia.

Autor: Neil Jones Dodano: 07.07.2012

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u