Byli piłkarze » Geoff Strong

  • Dekada: 1960
  • Data urodzenia: 19.09.1937
  • Miejsce urodzenia: Kirkheaton, Northumberland
  • Data debiutu: 7 Listopada 1964 przeciwko Fulham (wyjazd); Division One: remis 1-1
  • Inne kluby: Arsenal, Coventry City
  • Występy: 200
  • Bramki: 32

Geoff Strong był bezcennym wkładem kapitałowym do Liverpoolu w poszukiwaniu sukcesów w latach 60-tych.

Sprowadzony z Arsenalu za 40 tys. funtów w listopadzie 1964 zyskał renomę świetnego napastnika uzyskując imponujący wynik 64 bramek w 125 meczach ligowych. W Liverpoolu grał na wielu pozycjach.

Podczas sześciu lat spędzonych na Anfield sympatyczny Georgie grał niemal na każdej pozycji oprócz bramkarza i zawsze spisywał się świeytnie.

Na końcu swojego pierwszego sezonu Strong zastąpił kontuzjowanego Gordona Milne'a w finale FA Cup w 1965 r i spełnił pokładane w nim nadzieje pomagajac w zdobyciu pierwszy raz w historii tegoż pucharu.

W kolejnym sezonie strzelił jeden z najbardziej celebrowanych goli przeciwko Celticowi w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów. Kombinacyjna akcja z Ianem Callaghanem i Ronnie Simpsonem dała Liverpoolowi awans do finału, a grał wtedy z kontuzją nogi.

"Kaleka trafiła!" - te słowa komentatora Kennetha Wolstenholme'a to jedne z najbardziej sławbych wypowiedzi. Niestety, kontuzja wykluczyła Stronga z gry w finale.

W sezonie 1968-69 nie było już tak kolorowo. Grał w kompromitującym spotkaniu w FA Cup z Watford, a później w przegranych derbach Merseyside.

Odszedł do Coventry tamtego lata mimo iż najczęściej był graczem podstawowej jedenastki. Geoff był bardzo popularny i kiedy przybył na Anfield ze swoim nowym klubem, otrzymał owację na stojąco w podzięce za prawie sześć lat gry w czerwonej koszulce.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON