Byli piłkarze » Sander Westerveld

  • Dekada: 2000
  • Data urodzenia: 23.10.1974
  • Miejsce urodzenia: Enschede, Holandia
  • Data debiutu: 7 sierpnia 1999 roku, przeciwko Sheffield Wednesday(dom), Premiership: zwycięstwo 2:1
  • Inne kluby: FC Twente, Vitesse Arnhem
  • Występy: 103
  • Bramki: 0

Holender, Sander Westerveld stał się najdroższym bramkarzem w brytyjskim futbolu odkąd trafił do "Czerwonych" za ?4 miliony funtów podczas lata 1999.

Swoją karierę piłkarską zaczął w holenderskim FC Twente. Następnie dołączył do Vitesse Arnhem, któremu pomógł zakwalifikować się do europejskich pucharów w sezonie 1998-99, zanim trafił do wymarzonego Liverpoolu.

Bramkarz z Holandii był pierwszym wyborem Gerarda Houliera, który ściągnął go w miejsce Davida Jamesa. Westerveld już od początku wykazywał podziękowania za zaufanie Houliera poprzez doskonałą grę, kiedy to pomógł Liverpoolowi powrócić do europejskich pucharów. W sezonie 1999-2000 w angielskiej Premiership przepuścił najmniej bramek z pośród wszystkich bramkarzy.

Dzięki wspaniałej klubowej formie, otrzymał powołanie do reprezentacji Holandii, która dotarła aż do półfinału Euro 2000. Na tym turnieju Sander pojawił się trzy razy(dwa razy wchodził z ławki rezerwowej).

Imponującą formę kontynuował w kolejnym sezonie, kiedy to stał się bohaterem w finałowym spotkaniu Worthington Cup, w którym to Liverpool pokonał Birmingham City, a Westerveld obronił rzut karny wykonywany przez Andy Johnsona. Odegrał także znaczną rolę w zwycięstwach nad Arsenalem oraz Alaves kolejno w FA Cup oraz Pucharze UEFA.

Następny sezon zaczął od świętowania kolejnego zwycięstwa, tym razem w rozgrywkach FA Charity Shield oraz Superpucharze. Niedługo stracił miejsce w składzie poprzez głupi błąd w ostatniej minucie meczu przeciwko Boltonowi Wanderers pod koniec sierpnia.

Przyjście do klubu Jerzego Dudka oraz Chrisa Kirklana oznaczało, że Westerveld będzie musiał opuścić Anfield. Stało się to w grudniu 2001 roku, kiedy to przeszedł do hiszpańskiego Realu Sociedad.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON