Byli piłkarze » Igor Biscan

  • Dekada: 2000
  • Data urodzenia: 04.05.1978
  • Miejsce urodzenia: Zagrzeb, Chorwacja
  • Data debiutu: 10.12.2000 przeciwko Ipswich (Premiership); porażka 1-0
  • Inne kluby: Samobor, Dinamo Zagrzeb, Panathinaikos
  • Występy: 118
  • Bramki: 3

Chorwat Igor Biscan odegrał ważną rolę w triumfie w Lidze Mistrzów 2005 w imponującym stylu, przez wiele meczy prowadząc grę Liverpoolu w środku pola.

Sprowadzony z Dinama Zgrzeb za 5,5 mln funtów w 2000 roku za kadencji Gerarda Houlliera.

Po przyjściu Rafaela Beniteza, Biscan znacznie poprawił swoją grę w środku pola i imponował w pamiętnych spotkaniach Champions League przeciwko Deportivo, Bayerowi Leverkusen, Juventusowi czy Chelsea. W finale był rezerwowym, ale w pełni zasłużenie odebrał medal mogąc być świadomym swojego wkładu w triumf.

Grał na Mistrzostwach Europy do lat 21 w Słowacji. Houller starając się o podpis Biscana musiał odpierać konkurencję takich klubów jak Juventus, Barcelona, Ajax i AC Milan.

Odchodził z Dinama mając na papierze imponującymi statystykami. Mimo młodego wieku regularnie grał w dorosłej reprezentacji Chorwacji i wraz z Dinamem awansował do Ligi Mistrzów oraz pucharu UEFA.

Igor nie musiał czekać długo na debiut w czerwonej koszulce. Już dwa dni po podpisaniu kontraktu wystąpił jako rezerwowy w spotkaniu z Ipswich i choć Liverpool przegrał 1-0, Chorwat wywał pozytywne wrażenie doskonale grając w środku pola.

W pamięciu kibiców utkwią wspaniałe występy przeciwko Manchesterowi United i Arsenalowi. W tych spotkaniach absolutnie zdominował środek pola gdzie grały takie gwiazdy jak Roy Keane i Patrick Vieira.

Latem 2005 roku Benitez zdecydował się nie podpisywać nowego kontraktu z Igorem. Przeniósł się do Panathinaikosu w glorii zwycięzcy i z wieloma miłymi wspomnieniami gry na Anfield.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON