Byli piłkarze » Mark Walters

  • Dekada: 1990
  • Data urodzenia: 02.06.1964
  • Miejsce urodzenia: Birmingham
  • Data debiutu: 17 sierpnia 1991 roku, przeciwko Oldham Athletic (dom) Dywizja Pierwsza: zwycięstwo 2-1
  • Inne kluby: Aston Villa, Rangers, Liverpool, Stoke City, Wolves, Southampton, Swindon Town, Bristol Rovers.
  • Występy: 115
  • Bramki: 19

Graeme Souness wrócił do swojego dawnego klubu, by sprowadzić skrzydłowego zawodnika, Marka Waltersa za £1.3 w lecie 1991 roku. Walters wywołał wielkie wrażenie w Szkocji, jednak długo nie zastanawiał się nad przejściem do Anglii a dokładniej do Liverpoolu, gdzie miał wspaniałą okazję na pokazanie swojego talentu.

Podczas gdy John Barnes borykał się z kontuzją, Souness zobaczył idealnego zmiennika w Waltersie. Jednak okazało się to zbyt trudne do wykonania. Tak naprawdę, to nigdy nie zaprezentował wybornej formy będąc na Anfield.

Jednak miewał także dobre momenty na Anfield. Tym najlepszym i najbardziej zapamiętanym był moment kiedy to zdobył bramkę dla "The Reds" w meczu przeciwko Auxerre przed słynną The Kop. Liverpool po pierwszym meczu przegrywał 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2.

Kolejnym z tych najbardziej zapamiętanych chwil w jego karierze w Liverpoolu była zdobyta bardzo ważna bramka w ostatniej minucie także przed The Kop, kiedy wówczas jego trafienie przypieczętowało dwubramkowe zwycięstwo nad Manchesterem United co pomogło w zdobyciu tytułu mistrzowskiego Leeds United.

W pierwszym sezonie zdobył medal Pucharu Anglii, gdy Liverpool pokonał Sunderland na Wembley. Jednak to spotkanie oglądał z ławki rezerwowych a za niego w tym meczu grał McManaman.

W kolejnym sezonie Walters zdobył swojego pierwszego hat-tricka w meczu u siebie przeciwko Coventry City. Po tym sezonie ze stanowiska trenerskiego zrezygnował Souness i jego kariera na Anfield stała się niepewna.

Bardzo często był wykorzystywany w roli rezerwowego przez nowego szkoleniowca Liverpoolu, Roy'a Evansa. W finałowym spotkaniu w 1995 roku w Pucharze Ligi Coca Cola ponownie zasiadł na ławce rezerwowych.

Przebywał na wypożyczeniach, by ostatecznie w 1996 roku odejść do Stoke City.

W latach 2000-2001 Walters reprezentował barwy Bristol Rovers, w którym to zwyciężył sam Everton w pamiętnym meczu w Worthington Cup. Występował także regularnie w drużynie weteranów Rangers występując chociażby w turnieju Masters.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON