Byli piłkarze » Nick Barmby

  • Dekada: 2000
  • Data urodzenia: 11.02.1974
  • Miejsce urodzenia: Hull
  • Data debiutu: przeciwko Bradford City, 19 sierpnia 2000 na Anfield. Zwycięstwo 1:0
  • Inne kluby: Spurs, Middlesbrough, Everton, Leeds United, Hull City.
  • Występy: 57
  • Bramki: 8

Nick Barmby spełnił swoje marzenie z dzieciństwa kiedy zmienił barwy Evertonu na lokalny Liverpool latem 2000 roku po transferze wartym 6 mln funtów. W ten sposób przeszedł do historii obu klubów jako drugi (po Dave Hicksonie) piłkarz, który odszedł z Evertonu na rzecz the 'Reds'

Przez całe swoje życie kibicował LFC i jako młodzian był przez dwa tygodnie na testach w klubie, lecz ostatecznie podpisał kontrakt z Tottenhamem w 1991 roku. Wskoczył do pierwszej drużyny Spurs zaraz po tym jak skończył 18 lat i szybko stał się ulubieńcem kibiców grając u boku takich gwiazd jak Jurgen Klinsmann i Teddy Sheringham.

Drużynowy kolega Robbiego Fowlera w reprezentacji Anglii U-18 zdobył z kadrą mistrzostwo Europy w 1993 roku, a dwa lata później zadebiutował w dorosłej kadrze podczas meczu z Urugwajem.

Kilka miesięcy później nieoczekiwanie odszedł do Middlesbrough. Już po sezonie opuścił Riverside i przeniósł się na Merseyside- do Evertonu za rekordową wówczas dla klubu sumę 5,25 mln funtów. Przez cztery lata gry na Goodison Park grał nierówno, mimo iż dzięki postawie w sezonie 1999/2000 załapał się do kadry Anglii na EURO 2000.

Po tym turnieju wrócił do miasta Beatlesów gdzie zyskał bezprecedensową furorę składając podpis pod kontraktem wiążącym go z Liverpoolem.

Grając zazwyczaj w ataku lub środku pomocy szybko zyskał przychylność fanów. Najbardziej pamiętną bramkę strzelił w derbach Merseyside wygranych przez the 'Reds' 3-1.

Niestety, Barmby w wyniku kontuzji opuścił najważniejszy w tamtym okresie sezon dla LFC, kiedy to zespół zdobył potrójną koronę. W finale Pucharu UEFA z Alaves zasiadł tylko na ławce rezerwowych.

Kolejny sezon- 01/02 był rozczarowujący, a operacja kostki wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Wystąpił tylko dziewięć razy.

Przed początkiem rozgrywek 02/03 odszedł do Leeds United dołączając tam do Robbiego Fowlera.

W 2004 roku wrócił do rodzimego Hull City.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON