Byli piłkarze » Stan Collymore

  • Dekada: 1990
  • Data urodzenia: 22.01.1971
  • Miejsce urodzenia: Stone, Staffordshire
  • Data debiutu: z Sheffield Wednesday 19 sierpnia 1995
  • Inne kluby: Crystal Palace, Southend United, Nottingham Forest
  • Występy: 81
  • Bramki: 35

Stan Collymore dołączył do Liverpoolu latem 1995 roku za kadencji Roya Evansa, który zapłacił Nottingham Forest niebagatelną sumę8,5 mln funtów.

Zawodnikowi ofertę złożył także Everton, ale napastnik chciał grać w czerwonej koszulce. Po świetnym okresie przedsezonowym przyszedł czas na rónie wspaniały debiut uwieńczony bramką w spotkaniu z Sheffield Wednesday wygranym 1:0.

Jednak w kolejnym meczu, z Leeds, nabawił się kontuzji i opuścił trzy spotkania. Później po raz kolejny zaprezentował się z jak najlepszej strony popisując się dalekim strzałem z dystansu w starciu z Blackburn Rovers na Anfield.

Oprócz tego Collymore nie świecił skutecznością notując dwie bramki w siedmiu meczach. W wyniku tego zasiadł na ławce a duet napastników stworzyli Fowler i Rush. Sfrustrowany zawodnik udzielił pewnemu magazynowi kontrowersyjnego wywiadu krytykując taktykę Evansa i klub.

Na szczęści z managerem szybko wyjaśnili wszelkie niedomówienia i powrócił do jego łask. Grając obok Robbiego Fowlera, dwaj zawodnicy stworzyli świetnie prosperujący atak. Collymore zdobył 17 bramek i zanotował mnóstwo asyst przy golach Fowlera. Grał w pamiętnym thrillerze na Anfield w którym Liverpool pokonał Newcastle 4:3.

Kolejny sezon, jak się okazało ostatni na Anfield, był jeszcze bardziej kontrowersyjny. Odmówił gry dla Rezerw i został ukarany grzywną. Odmówił też zamieszkania bliżej Liverpoolu i zadomowił się w Cannock.

Po wejściu Michaela Owena do pierwszego składu Collymore został sprzedany do Aston Villi za 7 mln funtów. Jednak dalsze problemy poza sportowe przyćmiły jego karierę. Później grał w Leicester City.

Jakiś czas później spróbował swoich sił w Hiszpanii gdzie reprezentował barwy Realu Oviedo. Postanowił zawieścić buty na kołku w wieku 30 lat, a jako argumentację podał chęć "znalezienia okazji do innej kariery."

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON