Byli piłkarze » Thomas Henry Bradshaw

  • Dekada: 1890
  • Data urodzenia: 24.08.1873
  • Miejsce urodzenia: Merseyside
  • Data debiutu: 28 sierpień 1893 przeciwko Arsenalowi (wyjazd) Division Two: zwycięstwo 5-0
  • Inne kluby: Nortwich Victoria,Tottenham Hotspur and West Ham United
  • Występy: 138
  • Bramki: 54

Thomas Henry (znany też jako Harry) Bradshaw był pierwszym zawodnikiem Liverpoolu, który odniósł sukces w drużynie międzynarodowej. W czasie wygranego 6:0 meczu z Irlandią w Nottingham w lutym 1897 okazał się niezwykle pomocnym graczem. Jednocześnie stał się wtedy jednym z kluczowych zawodników Liverpoolu, pokazując swoje możliwości w czasie gry w Lidze.

Urodzony w Merseyside zawodnik, który w zespole z Liverpoolu poruszył zarówno lewą jak i środkową pomoc, przybył na Anfield z Norwich Victoria w 1893 roku. Zadebiutował w meczu z Arsenalem, zdobywając bramkę i przyczyniając się jednocześnie do zwycięstwa 5:0 nad przeciwnikiem. W sumie zdobył wtedy 7 goli w 14 meczach. Ă“wczesny sezon Liverpool zakończył na szczycie drugiej ligi. Ponadto zespół zaliczył też zwycięstwo nad Newton Heath (obecnie Manchester United) i dzięki temu zapewnił promocję klubu.

W następnym sezonie był on najlepszym strzelcem, zdobywając w sumie 17 bramek. Nie był jednak w stanie zapobiec ogólnej klęsce Liverpoolu. Rok później pomógł klubowi dostać się znów na szczyt Drugiej Ligi strzelając gole w ważnych meczach, jak na przykład w spotkaniu ze Small Heath czy West Brom.

Odważny i niezwykle szybki Bradshaw, zdobył 54 bramki w 138 meczach w barwach Liverpoolu. W 1898 roku przyłączył się do Tottenham, później natomiast przeniósł się do West Ham. Bradshaw umarł mając jedynie 26 lat w ostatnich dniach XIX stulecia, w grudniu 1899 roku.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON