Byli piłkarze » Donald McKinlay

  • Dekada: 1910
  • Miejsce urodzenia: Glasgow
  • Data debiutu: 20 kwiecień 1910 przeciwko Nottingham Forest (dom) Division One: zwycięstwo 7-3
  • Inne kluby: Prescot Cables
  • Występy: 433
  • Bramki: 34

McKinlay to jeden z najlepszych szkockich zawodników w historii Liverpoolu. W ciągu swojej kariery na Anfield wystąpił w 433 spotkaniach. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał niemal 20 lat wcześniej, w rodzinnym Glasgow. On stał się świetnym lewym obrońcą, choć, trzeba dodać, że jego wszechstronność pozwalała mu grać na pozycji skrzydłowego czy nawet w centrum.

McKinlay, który miał na koncie dwa wygrane Puchary Szkocji, był graczem wytrwałym graczem, potrafiącym łatwo i skutecznie uporać się z obrońcą przeciwników. Na boisku grał obok Toma Lucasa i Ephraima Longwortha.

Już na początku kariery stał się częścią futbolowego świata, tworząc swoją grą sztukę, pokonującą wszelkich przeciwników. W sumie McKinlay zdobył imponującą jak na obrońcę sumę 24 bramek. Jedną z nich zdobył uderzając z odległości 10 jardów z własnej połowy! Działo to się w styczniu 1926 roku.

Ten wielki zawodnik wraz z drużyną był o krok zdobycia Pucharu Anglii 1914 roku, jednak końcowa porażka z Burnley uniemożliwiła ten sukces. W 1922 i 1923 roku jako kapitan poprowadził drużynę do zdobycia Pucharu Ligi. W 1929 roku jego karierę w Liverpoolu zakończyła kontuzja. McKinlay umarł w 1959 roku, w wieku 68 lat.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON