Byli piłkarze » Jimmy McDougall

  • Dekada: 1920
  • Data urodzenia: 23.01.1904
  • Miejsce urodzenia: Port Glasgow, Szkocja
  • Data debiutu: 25.08.1928
  • Inne kluby: Port Glasgow Athletic, Partick Thistle, South Liverpool (amatorski)
  • Występy: 356
  • Bramki: 12

Mimo iż Szkot Jimmy McDougall grał z przodu we wczesnym etapie swojej kariery w ojczyźnie i na początku gry na Anfield, reputację wyrobił sobie grając na środku obrony. Był niezawodnym i bardzo konkretnym obrońcą, graczem z dużym spokojem i pewnością, grając dla Liverpoolu przez całą dekadę - od 1928 roku aż do 1938. W tym okreśnie średnio na jeden sezon rozgrywał 35 meczów w lidze i pucharach. Na jego nieszczęście, kariera w LFC trwała podczas jednym z najbardziej słabych okresów klubu w całej historii.

Jimmy przybył na Merseyside po pięciu latach od czwartego mistrzostwa ligi, tytułu, który wrócił na Anfield dopiero w pierwszym sezonie ligowym po II wojnie światowej. W FA Cup szło równie źle, najlepszym osiągnięciem w tym czasie był ćwierćfinał w 1932 roku przegrany 2-0 z Chelsea na Anfield. The Reds na ligowym podwórku byli w stanie osiągnąć jedynie piąte miejsce, podczas pierwszego sezonu McDougalla, 1928/29.

Jimmy miał także zaszczyt nosić opaskę kapitańską reprezentacji, jako pierwszy wśród graczy LFC.

Pożegnanie z Anfield miało miejsce 15 stycznia 1938 roku podczas meczu z Charltonem. Odchodząc z klubu zanim zawiesił buty na kołku chwilę grał dla Południowego Liverpoolu. Szkot w czerwonej koszulce zdobył 12 bramek w First Division, ale osiem z nich ustrzelił występując jeszcze w ataku, zanim został cofnięty do obrony. 8 goli na 25 występów nie jest niczym zaskakującym, lecz kolejne cztery w 313 występach owszem.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON