Byli piłkarze » Philipp Degen

  • Dekada: 2010
  • Data urodzenia: 15.01.1983
  • Miejsce urodzenia: Hölstein, Szwajcaria
  • Data debiutu: 23.09.2008
  • Inne kluby: Basel, Aarau (w.), Dortmund, Stuttgart (w.)
  • Występy: 13
  • Bramki: 0

Prawy obrońca, reprezentant Szwajcarii Philipp Degen został zakontraktowany przez Rafaela Beniteza na zasadzie wolnego transferu latem 2008 roku.

Rozpoczynał swoją karierę w FC Basel w 1996 roku, debiutując pięć lat później.

Spędził następnie cztery sezony w pierwszym zespole, podczas których sięgnął po trzy tytuły ligowe i jeden puchar krajowy.

W czasie gdy grał na St Jakob Park, poczuł również smak Champions League. Zawitał nawet na Anfield w sezonie 2002-03, kiedy to jego drużyna zremisowała 1-1, a Degen cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

W 2005 obrońca przeniósł się do Bundesligi, gdzie grał w Borussii Dortmund.

Degen, który wystąpił cztery razy w barwach swojego kraju na Mistrzostwach Świata w 2006 roku, spędził w niemieckiej drużynie trzy lata, jednak ostatni sezon był poza grą z powodu kontuzji.

Udało mu się wyleczyć przed Euro 2008, które rozgrywane było w Szwajcarii. Niestety nie dostał szansy gry, a Szwajcarzy nie zdołali awansować z grupy.

Wtedy przyjechał do Melwood by pracować z Rafaelem Benitezem. Niestety z powodu kontuzji Degen zagrał zaledwie dwa razy w sezonie 2008-09, debiutując w meczu przeciwko Crewe w Pucharze Ligi 23 września 2008 roku.

Dopiero we wrześniu 2009 roku poczuł smak rozgrywek Premier League, wchodząc z ławki rezerwowych w spotkaniu przeciwko Burnley u siebie. Miesiąc później po raz pierwszy wystąpił od pierwszych minut na Craven Cottage przeciwko Fulham. Jednakże nie był to udany wieczór Liverpoolu, a Degen został wyrzucony z boiska z czerwoną kartką w 79. minucie przegranego 3-1 spotkania.

Degen, który mówi płynnie po francusku i niemiecku, ma brata bliźniaka, Davida, który również jest zawodowym piłkarzem.

Spędził sezon 2010-11 na wypożyczeniu w niemieckim VFB Stuttgart i wrócił do Melwood latem.

W sierpniu, w dniu kończącym okres letniego okienka transferowego, Liverpool FC potwierdził, że zrezygnował ze zgłoszenia Degena do rozgrywek za porozumieniem stron.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON