Byli piłkarze » Craig Bellamy

  • Dekada: 2010
  • Data urodzenia: 13.07.1979
  • Miejsce urodzenia: Cardiff, Walia
  • Data debiutu: 09.08.2006
  • Inne kluby: Norwich, Coventry, Newcastle, Celtic (w), Blackburn, West Ham, Manchester City, Cardiff City
  • Występy: 79
  • Bramki: 18

Craig Bellamy, będący fanem Liverpoolu od dzieciństwa, dołączył ponownie do klubu, przechodząc z Manchesteru City w ostatnim dniu letniego okienka transferowego 2011 roku.

Reprezentant Walii już wcześniej spełnił swe młodzieńcze marzenie, przenosząc się po raz pierwszy na Merseyside z Blackburn Rovers w 2006 roku i mimo że w Liverpoolu spędził zaledwie jeden sezon, udało mu się odegrać ważną rolę w kilku dramatycznych zwycięstwach.

Drobnej postury napastnik zdobył 9 bramek w 42 meczach, w tym jedną, strzeloną głową w wygranym spotkaniu z Barceloną, w meczu Ligi Mistrzów, które odbyło się w lutym 2007 roku. Co więcej, wypracował też bramkę zdobytą przez Johna Arnego Riise, dzięki czemu the Reds pokonali ówczesnych mistrzów Europy 2:1 na ich własnym podwórku.

Swojego pierwszego gola strzelił na przeciwko Kop w meczu z Maccabi Haifa. Udało mu się także wpisać na listę strzelców w spotkaniu z jego byłym klubem - Blackburn.

Jego szybkość i pracowitość okazały się bardzo cenne podczas sezonu w którym Liverpool po raz kolejny dostał się do finału Ligi Mistrzów, które to spotkanie, przegrane 1:2 z AC Milan, Craig spędził jednak na ławce rezerwowych.

Jedyne trofeum, jakie Bellamy zdobył z the Reds, to Tarcza Wspólnoty. W meczu z Cheslea w Cardiff the Reds wygrali 2:1, a Craig miał w tym zwycięstwie swój udział, podając perfekcyjnie Peterowi Crouchowi i zaliczając w ten sposób asystę.

Niestety, droga jaką obrał Rafa Benitez spowodowała, że Bellamy przeniósł się w sierpniu 2007 roku do West Ham.

W 2009 roku Craig dołączył do Manchesteru City, gdzie stanowił efektywną siłę na lewej stronie ataku. Zdobył m in dwie fantastyczne bramki w derbach Manchesteru, rozegranych na Old Trafford i stał się bardzo popularny wśród kibiców City.

Jego układy z Roberto Mancinim pogorszyły się i Bellamy spędził sezon 2010/11 na wypożyczeniu do Cardiff City - klubie ze swojego rodzinnego miasta - po zakończeniu którego wrócił do Liverpoolu.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON