Byli piłkarze » Conor Coady

  • Dekada: 2010
  • Data urodzenia: 25.02.1993
  • Miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia
  • Data debiutu: 08.11.2012
  • Inne kluby: Sheffield United (w), Huddersfield Town
  • Występy: 2
  • Bramki: 0

Wychowanek Akademii Liverpoolu był kapitanem reprezentacji Anglii U-17, która w 2010 roku wygrała w finale młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lichtensteinie z uważaną za faworyta Hiszpanią. W tym samym roku po przewodzeniu zespołowi zespołowi U-18 został przeniesiony do rezerw Liverpoolu i pomógł im wywalczyć pucharowy dublet. Osiągnięcia Coady'ego zostały docenione nominacją do nagrody BBC Young Sports Personality of the Year.

Coady udowodnił, że jest pewnym siebie zawodnikiem mogącym grać zarówno na pozycji środkowego obrońcy i defensywnego pomocnika. Oprócz zdolności w piłkarskim rzemiośle dysponował także doskonałymi umiejętnościami przywódczymi. Coady przeszedł przez tę samą drabinę w rozwoju co Jamie Carragher, dlatego nie bał się porównań do legendarnego obrońcy: „Wiem, że Jamie Carragher także grał jako pomocnik dla zespołu U-18 a następnie przeniósł się do obrony. Bede zaszczycony jeśli uda mi się dokonać połowy tego, co on”- powiedział . W sezonie 2010/11 Conor znalazł się dwukrotnie na ławce rezerwowych Liverpoolu, jednak ostatecznie wszedł na murawę. Musiało być to dla niego rozczarowujące, biorąc pod uwagę dobre występy w przedsezonowym tournée z Kennym Dalglishem za sterami klubu. Coady zadebiutował pod rządami następnego managera, kiedy Brendan Rodgers wystawił go w przegranym meczu z rosyjskim zespołem Anży Machaczkała 8 listopada 2012. Po tym występie Anglik znalazł się jeszcze w czterech meczowych składach Liverpoolu oraz zanotował krótki występ w końcówce wygranego meczu z Fulham w maju 2013 roku. W połowie czerwca 2013 roku Coady został kapitanem reprezentacji Anglii U-20, która wzięła udział w Pucharze Świata w Turcji.

Coady nie poleciał z innymi zawodnikami pierwszej drużyny na przedsezonowe tournée po Azji, które rozpoczęło się 16 czerwca 2013. Jeszcze w tym samym tygodniu podpisał kontrakt na półroczne wypożyczenie do klubu z League One Sheffield United. Zostało ono przedłużone do 24 lutego 2014 roku, dnia przed, którym obchodził 21. urodziny, a następnie do końca sezonu 2013/14. Zawodnik odniósł sukces w nowym klubie, notując 39 występów w League One i zapisując pięć bramek na koncie. Zagrał także w ośmiu meczach FA Cup,zdobywając jedną bramkę, jednak jego zespół ostatecznie uległ Hull City w półfinale. Latem 2014 Coady przeszedł do Huddersfield Town, drużyny z Championship, za kwotę wynoszącą około pół miliona funtów. Następny transfer wychowanka Liverpoolu zwiększył jego rynkową wartość niemal czterokrotnie, kiedy jego usługi zostały pozyskane przez Wolverhampton Wanderers. Zaliczył tam dobry sezon, jednak mimo to Wilki osiągnęły rozczarowujące 14. miejsce w tabeli.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON