Byli piłkarze » Stephen Wright

  • Dekada: 2000
  • Data urodzenia: 08.02.1980
  • Miejsce urodzenia: Liverpool
  • Data debiutu: 29 listropad 2000 przeciwko Stoke City (wyjazd) (Worthington Cup) zwycięstwo 8-0.
  • Inne kluby: Trainee
  • Występy: 21
  • Bramki: 1

Utalentowany obrońca Stephen Wright w swojej karierze na Anfield zadebiutował meczem przeciwko Stoke City w rozgrywkach Worthington Cup, kiedy to Liverpool zaliczył rekordowe zwycięstwo nad przeciwnikiem 8:0 (listopad 2000 roku). Wright zagrał wtedy w drugiej połowie spotkania, zastępując Markusa Babbela na pozycji prawego obrońcy.

Wright bardzo chciał dostać się do pierwszego zespołu The Reds. Chęć ta nasiliła jeszcze bardziej się po sezonie 1999/2000, kiedy to Stephen miał już na swoim koncie bardzo dobrą grę na wypożyczeniu w Crewe Alexandra. Po powrocie do Liverpoolu zmagał się jeszcze z kontuzją kostki, jednak skuteczna rehabilitacja pozwoliła mu wkrótce na powrót do gry. Wright chciał walczyć o możliwość gry w pierwszym składzie, która jest ważnym doświadczeniem dla każdego zawodnika.

Wright w rozgrywkach Premiership zadebiutował w lutym 2001, kiedy to zastąpił na boisku kontuzjowanego Markusa Babbela, w wygranym 3:0 meczu przeciwko West Ham United. Pokazał się wtedy z bardzo dobrej strony, asystując przy bramce Robbie’ego Fowlera. Po tym meczu szybko stał się regularnym członkiem pierwszej drużyny Liverpoolu.

Pierwszy mecz w Premiership w podstawowym składzie Wright zaliczył 20 października 2001, w wygranym 4:1 spotkaniu przeciwko Leicester. Pierwszą bramkę dla Liverpoolu zdobył w meczu z Borussią Dortmund.

Wydawało się, że Wright ma zagwarantowaną przyszłość na Anfield, jednak Gerard Houllier w sierpniu 2002 roku przyjął ofertę Sunderland za tego zawodnika

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON