Byli piłkarze » Vladimir Smicer

  • Dekada: 2000
  • Data urodzenia: 24.05.1973
  • Miejsce urodzenia: Decin, Czechy
  • Data debiutu: z Sheffield Wednesday 7 sierpnia 1999
  • Inne kluby: Slavia Praga, Lens, Bordeaux
  • Występy: 189
  • Bramki: 19

Vladimir Smicer opuścił Liverpool latem 2005 roku przenosząc się do francuskiego Bordeaux. Parę tygodni wcześniej zdobył bardzo ważną bramkę dla The Reds w finale Champions League.

Wszedł na boisko jeszcze w pierwszej połowie za kontuzjowanego Harry'ego Kewella. Strzelił kontaktową bramkę na 2:3 pokonując Didę uderzeniem z 20 metrów. Zdobył jeszcze bramkę w pamiętnej dramatycznej serii rzutów karnych, po których Liverpool zdobył 5-ty w historii Puchar Europy.

Czech przybył na Anfield w 1999 roku. Był jedną z głównych postaci czeskiej reprezentacji w finałach ME w Anglii w 96 roku, gdzie Nasi południowi sąsiedzi doszli do samego finału, gdzie zostali pokonani przez Niemców.

Po Mistrzostwach przeszedł ze Slavii Praga do francuskiego RC Lens. Klub ten święcił w sezonie 1997/98 wielki triumf zdobywając mistrzostwo kraju.

W czerwcu 99 roku został ściągnięty przez Liverpool, po tym jak za darmo z klubu do Realu Madryt odszedł Steve McManaman. Jego pierwszy sezon w Premiership nie był najłatwiejszy. Aklimatyzował się na Wyspach walcząc jednocześnie z kontuzjami.

Sezon 2000/2001 był dużo lepszy w wykonaniu Czecha. Grywał po obu stronach pomocy, tudzież jako cofnięty napastnik. Odegrał ważną rolę w wielkim w wykonaniu Liverpoolu sezonie, kiedy The Reds sięgnęli po Puchar Uefa, Puchar Ligi i Puchar Anglii.

Smicera ciągle dręczyła plaga kontuzji. Miał jednak kilka wspaniałych momentów. Jak choćby bramka przeciwko Chelsea w ostatniej minucie meczu dająca 3 pkt Liverpoolowi. Strzelił także bramkę na 2:0 Romie w LM i The Reds wyszli z trudnej grupy.

W końcowym okresie swej kariery w Liverpoolu większą część sezonu pauzował z powodu kontuzji kolana. Swój pobyt na Anfield zakończył jednak wspaniały akcentem - finałem LM.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON