Byli piłkarze » Emile Heskey

  • Dekada: 2000
  • Data urodzenia: 11.01.1978
  • Miejsce urodzenia: Leicester, Anglia
  • Data debiutu: z Sunderland 11 marca 2000
  • Inne kluby: Leicester City, Birmingham City, Wigan
  • Występy: 223
  • Bramki: 60

Emile Heskey stał się najdroższym piłkarzem Liverpoolu, kiedy Gerrard Houlier ściągnął go z Leicester City w 2000 roku. Po czterech latach przygody przy Anfield, ciemnoskóry napastnik odszedł do Birmingham City.

Miał wielu krytyków, ale przez długi czas był faworyzowany przez Houliera, grał także w reprezentacji Albionu. Nigdy nie był wielce skutecznym piłkarzem, ale pracował ciężko w czasie swojego pobytu na boisku. Charakterystyczne były warunki fizyczne Heskeya. Zadebiutował w barwach Leicester w 1995 i rok później jego bramki pozwalają ekipie Lisów dzięki play-offs powrócić do Premiership.

Kwitła także międzynarodowa kariera Emile'a. Obok Owena był główną postacią w reprezentacji Anglii Under-18, która we Francji w European Championships zajęła 3 miejsce. Później Emile występował w reprezentacji U-21 i dorosłej drużynie Wyspiarzy.

Pierwszy sezon na Anfield był niewątpliwie najlepszy dla Emile'a. Był skuteczny, zdobywał bramki bardzo ważne dla fanów, gdyż przeciwko Evertonowi zarówno na Anfield jak i na Goodison. Strzelał także w 1/2 FA Cup z Wycombe Wanderers. Grał w finałach Carling Cup, Pucharze Uefa i Pucharze Anglii, ale nie wpisywał się na listę strzelców.

W drugim sezonie zdobył 14 goli a Liverpool zakończył Premiership na 2-gim miejscu. Heskey pojechał na MŚ w 2002 roku i zdobył bramkę przeciwko Danii.

Sezon 2001/2002 był niespokojny dla całego Liverpoolu, gdy Gerrard Houlier miał problemy z sercem i musiał odpocząć od trenerki. Swój wielki powrót na ławce zaliczył w meczu z Romą na Anfield wygranym przez The Reds 2:0 co dało Nam awans do 1/4 LM. Swój wielki dzień miał Heskey, strzeląc 2-gą decydującą bramką przed samym The Kop.

Heskey był także autorem bramki w meczu o Superpuchar Europy w Monaco, gdzie zdobywcy UEFA Cup - Liverpool pokonali Bayern Monachium 3:2, który triumfował wcześniej w Lidze Mistrzów.

W ostatnim sezonie przy Anfield Emile zdobył 12 goli w 47 meczach, będąc 2-gim pod względem skuteczności snajperem w zespole po Owenie. Łącznie zdobył 60 bramek dla LFC w 223 spotkaniach. Odszedł z momentem przyjścia na Anfield Rafy Beniteza.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON