Byli piłkarze » Phil Babb

  • Dekada: 1990
  • Data urodzenia: 30.11.1970
  • Miejsce urodzenia: Lambeth
  • Data debiutu: 17 września 94 roku z Man United
  • Inne kluby: Millwall, Bradford City, Coventry City , Tranmere Rovers (na wypożyczeniu), Sporting Lizbona
  • Występy: 170
  • Bramki: 1

Phil Babb zaczynał karierę w Millwall i wówczas przeniósł się na północ kraju do Bradford City, gdzie grał jako pomocnik i strzelił czternaście bramki w ośmiu ligowych występach.

Przeniósł się do Coventry City, które dało mu szansę pokazania prawdziwej wartości w najwyższych rozgrywkach. Osiągnięty postęp przyciągnał zainteresowanie Liverpoolu i Tottenhamu, które kusiły go do opuszczenia Highfield Road. Głównie występy w reprezentacji Irlandii na Mistrzostwach Świata w 1994, przekonały go do przejścia za rekordową wówczas sumę, jak na obrońcę do zespołu Roy'a Evensa. Szkoleniowiec the Reds zapłacił 3,6 mln funtów za Irlandzkiego obrońcę i kilka dni później pobił swój rekord pozyskując Johna Scalesa z Wimbledonu. Babb rozegrał ponad 150 spotkań dla Liverpoolu, walcząc o miejsce w zespole w sezonie 1999/2000 z kilkoma zawodnikami, którzy rywalizowali o dwa miejsca na środku defensywy.

Dobry w powietrzu i szybki na boisku. Babb był regularnym graczem Liverpoolu podczas, kiedy w klubie panował Roy Evans. W sezonie 1998/99 nie grał zbyt wiele, albo z powodu kontuzji albo przez utratę formy. W lecie 1999 Gerard Houllier oznajmił Babbowi, że może odejść za darmo jeśli tego pragnie, jednak jeśli pozostanie na Anfield ciągle może odegrać dużą rolę w przyszłości klubu. W styczniu 2000, Babb był wypożyczony do Tranmere Rovers na miesiąc, a w lecie 2000 klub rozwiązał z nim umowę i przeszedł do Sportingu Lizbona.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON