Byli piłkarze » Patrik Berger

  • Dekada: 1990
  • Data urodzenia: 11.10.1973
  • Miejsce urodzenia: Praga
  • Data debiutu: z Southampton
  • Inne kluby: Sparta Praga, Borussia Dortmund
  • Występy: 196
  • Bramki: 35

Patrik Berger zakończył swą przygodę z Liverpoolem w lecie 2003 przenosząc się do innej ekipy Premiership - Portsmouth, gdy zakończył mu się kontrakt przy Anfield.

Dołączył do Liverpoolu po świetnym występie na ME w Anglii w drużynie Czech. Zadebiutował w nowej drużynie w meczu z Southampton wygranym przez The Reds 2:1. Następnie zdobył 2 bramki wchodząc z ławki w meczu z Leicester City. Pierwszy raz od pierwszych minut zagrał na Anfield z Chelsea, zdobył znów 2 bramki a The Reds rozgromili przeciwnika 5:1.

Urodzony w Pradze zawodnik trenował z miejscową Spartą, ale nie podpisał profesjonalnej umowy. Czynił to w Slavii. Jego zdolności przyciągnęły uwagę Borussi Dortmund i tam trafił latem 95 roku. Był członkiem drużyny, która rok później sięgnęła po tytuł Mistrza Niemiec. W reprezentacji Czech debiutował w 93 roku. Berger wystąpił w głównej roli na wyżej wspomnianych Mistrzostwach Europy. Strzelił gola z 'wapna' w finale z Niemcami, ale jego drużyna poległa 1:2 po złotej bramce.

Niedługo po ME Roy Evans sięgnął po Czecha płacąc 3.2 mln funtów. Swoją grą Patrick pozyskał sobie serca kibiców z Anfield. Wydawało się jednak, że przy końcu sezonu skusi go oferta AS Romy.

W Liverpoolu pod wodzą Houliera jego kariera kwitła. Mimo problemów z kontuzjami strzelał bramki, będąc podstawowym piłkarzem. Później nabawił się jednak kontuzji kolana przy Elland Road. Piłkarz udał się do USA do doktora Richarda Steadmana. Wrócił do pierwszego składu w momencie, gdy Liverpool rozpoczął swoją wielką "pucharową serię".

Jego wspaniała asysta do Michaela Owena w finale FA Cup w Cardiff nigdy nie zostanie zapomniana przez fanów LFC.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON