Byli piłkarze » Doug Livermore

  • Dekada: 1960
  • Data urodzenia: 27.12.1947
  • Miejsce urodzenia: Liverpool
  • Data debiutu: 20 sierpień 1968 roku przeciwko West Ham United(wyjazd), Division One: przegrana 1:0
  • Inne kluby: Norwich City, AFC Bournemouth (loan), Cardiff City, Chester City, Swansea City, Tottenham Hotspur.
  • Występy: 17
  • Bramki: 0

Doug Livermore przyszedł do Liverpoolu jako młody zawodnik, który nie zdołał osiedlić się na stałe w pierwszym zespole "The Reds" z powodu fantastycznej formy wówczas Iana Callaghana oraz Petera Thompsona.

Livermore był środkowym pomocnikiem. Podpisał profesjonalny kontrakt z Liverpoolem w listopadzie 1965 roku. Przez następnych 5 lat zaliczył jedynie 17 rozegranych meczy dla Liverpoolu.

Mimo tego, iż oczywistym było rozczarowanie Douga tym, że nie występował regularnie w pierwszym zespole, to on sam doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego przyszłość nie jest napewno na Merseyside. Dlatego właśnie nie było żadnym zaskoczeniem jego odejście do Noriwch City w listopadzie 1970 roku.

W dalszym okresie jego kariery spróbował swoich sił jako trener w Bournemouth, Cardiff oraz Chester. Po spędzonym okresie w Cardiff trafił do Swansea pod zarządem Johna Toshacka. Następnie trafił do Tottenhamu Hotspur.

Kiedy Roy Evans trafił na Anfield ściągnął z powrotem Douga Livermore'a do Liverpoolu gdzie ten został asystentem. Pracował obok Ronnie Morana, kiedy wówczas Liverpool zwyciężył w turnieju Coca Cola Cup w 1995 roku.

Gdy Gerard Houlier przybył na Anfield w 1999 roku Livermore odszedł z Liverpoolu przechodząc do Norwich, gdzie pracuje wraz z Nigelem Worthingtonem.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON