Byli trenerzy » Tom Watson

 • Era: 1896-1915
 • Data urodzenia: 09.04.1859
 • Miejsce urodzenia: Newcastle upon Tyne, Anglia
 • Inne kluby: Sunderland
 • Trofea:
  Mistrzostwo Ligi - 1900/1901
  Mistrzostwo drugiej Ligi - 1904/1905
  Mistrzostwo Ligi - 1905/1906

Wcześniej był managerem „Drużyny Samych Talentów” Sunderlandu, gdzie wygrał 3-krotnie First Division (odpowiednik polskiej trzeciej ligi). Tom Watson jest uważany za bardzo dobrego trenera i Liverpool ma szczęście, że „złapał” go. Jednym z dowodów uznania była bardzo wysoka pensja, jaką otrzymywał.

Watson pracował bardzo dobrze, czego efektem było 2-krotne zdobycie Mistrzostwa Ligi oraz wejście do finału Pucharu Anglii. Jednym z najlepszych transferów Toma był ‘ognisty’ Szkot, Alex Raisbeck, który grał świetnie i stał się jednym z najlepszych zawodników szkockich swojego pokolenia. Czapki Raisbecka i rzadko widziane różowe i żółte koszulki Szkocji nadal można obejrzeć w Muzeum Klubu.

Watson przez większą część swojej kariery sekretarza/managera w Liverpoolu mieszkał na Domingo Vale 106, ale później przeniósł się bliżej stadionu. Przeprowadził się na Anfield Road 246.

Watson umarł w maju 1915 roku. Jego pogrzeb odbył się o godzinie jedenastej. Trumna była niesiona przez Alexa Raisbecka, Teddy’ego Doiga, Goddarda, Wilsona, Parry’ego, Fleminga i Robinsona. Grób znajduje się na Cmentarzu Anfield.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON