Byli trenerzy » Matt McQueen

  • Era: 1923-1928
  • Data urodzenia: 18.05.1863
  • Miejsce urodzenia: Harthill, Lancashire, Anglia
  • Inne kluby: brak
  • Trofea:
    Mistrzostwo Ligi - 1922/1923

Matt McQueen grał w barwach Liverpoolu 150 razy. Doszedł do drużyny z Anfield za czasów słynnej ‘Drużyny Mc’-ów’. Widział na boisku praktycznie wszystko i był chyba najlepiej ‘widzącym’ zawodnikiem w klubie. Oprócz tego, że widział prawie wszystko, również wiedział prawie wszystko. McQueen był świetnym golkiperem.

Po tym, jak zakończył karierę piłkarską, stał się sędzią. Następnie, w roku 1918 został dyrektorem Liverpoolu. Później z przymusu musiał stać się managerem, ponieważ David Ashworth odszedł z klubu. Na szczęście utrzymał z Liverpoolem pierwszą pozycję w lidze i dał Czerwonym kolejne mistrzostwo.

Kiedy jechał do Sheffield, aby rozejrzeć się wokół młodych, obiecujących piłkarzy, miał wypadek, w którym niestety stracił nogę. Od tego czasu jego zdrowie bardzo się pogorszyło. W lutym 1928 roku opuścił stanowisko managera, właśnie przez problemy ze zdrowiem. Mimo odejścia, wciąż utrzymywał mocną więź z klubem. Przez wiele lat siedział na balkonie swojego domu na Kemlyn Road 32 i witał przyjeżdżających na mecz fanów Liverpoolu. Teraz jego dom jest częścią parkingu samochodowego dla osób, które siedzą na Centenary Stand.

The Reds zawdzięczają uratowanie tytułu mistrzowskiego w sezonie 1923-28 głównie jemu. Ponadto był bardzo dobrym zawodnikiem i jest bardzo szanowany w historii Liverpool Football Club.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON