Głos LFC.pl

Sezon 2011/2012 zapowiada się przełomowo nie tylko dla Liverpool FC. Także nasz serwis - LFC.pl – otwiera nowy rozdział własnej historii. Wychodzimy do Państwa z zupełnie nową inicjatywą – działem „Głos LFC.pl”, w którym silny redakcyjny zespół, w autorskich felietonach i publicystyce, regularnie będzie przybliżał wszystkim kibicom wydarzenia z okolic Anfield Road. Jesteśmy przekonani, że mnogość punktów widzenia oraz trafność ocen i obserwacji sprawią, że „Głos LFC.pl” stanie się nieodzownym elementem układanki, jaką jest nasz serwis.

Artykuły

O co wszystkim chodzi?! (20.08.2017)

Dziwne rzeczy działy się od początku okresu przygotowawczego w Liverpoolu. Po dwóch kolejkach i jednym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów sytuacja trochę się ustabilizowała, mimo to pozostaje w dalszym ciągu więcej pytań niż odpowiedzi. Dlaczego Liverpool po raz kolejny popełnia drobne błędy?
» Czytaj więcej

Szukasz kłopotów? Nie. Talentów. (12.06.2017)

Nie mogło być chyba lepszej niezamierzonej parodii naszej polityki transferowej niż ostatnia reklama z udziałem Kloppa. Wielka pompa wokół największego transferu w historii klubu zakończyła się kolejną spektakularną wpadką, która dodatkowo nadszarpnęła wizerunek klubu. Czy nie należałoby więc odwrócić tytułowe pytanie z odpowiedzią?
» Czytaj więcej

You Can't win (24.01.2017)

Ciężkie jest życie piłkarza. Nie dość, że musi trenować, grać co tydzień, to jeszcze w przypadku słabszej formy jest średnio co dwa tygodnie wyrzucany z klubu i równany z ziemią. Dlaczego tak się dzieje? Ciągle szukam odpowiedzi na to pytanie.
» Czytaj więcej

Zrozumiana radość (29.09.2016)

Oczywiście możemy mówić, że to jeszcze nie ten moment, że jeszcze za wcześnie i że dzisiaj lepiej siedzieć cicho, aniżeli drzeć ryja w każdym pubie, że mamy mistrzostwo. Oczywiście, że na to za wcześnie. Na to będzie zawsze za wcześnie, chyba, że matematyka podkreśli wymaganą liczbę punktów.
» Czytaj więcej

Kolejne słowo o cierpliwości (23.07.2016)

Zaczęło się. Pierwsza plotka, pierwszy transfer, pierwszy nowy nabytek, pierwsza konferencja prasowa i pierwsze słowo krytyki. Nie słowo, a krzyk. Krzyk, który jest obecny od kilku dobrych lat. To nie jest echo Liverpoolu. To jest ryk dziczy.
» Czytaj więcej

Europejska mentalność (19.03.2016)

Pomijając aktualne miejsce w tabeli, wiele słabych rezultatów, brak stabilnej formy oraz odpadnięcie z obydwu krajowych pucharów, ten sezon może zostać jeszcze uznany za udany. Liverpool walczy w ostatnim trofeum, które może zmienić bardzo wiele w kontekście przyszłości i paradoksalnie wszyscy znowu chcą grać w Lidze Europy.
» Czytaj więcej

Teoria Wielkiego Wybuchu (12.02.2016)

Słyszeliście może o zasadzie antropicznej? Mówi ona, że prawa fizyki są niejako dopasowane do siebie, dzięki czemu Wszechświat w obecnym kształcie mógł w ogóle powstać. Inny wariant i „KABOOM!” – nie ma planet, życia i nie ma nawet codziennej porcji informacji o zmianach nastroju w statusie na Facebooku Twojej koleżanki. Podobnie jest w futbolu.
» Czytaj więcej

We believe. Again (22.11.2015)

Liverpool pokonał Manchester City. Udało się pokonać kolejnego trudnego przeciwnika i trzeba powiedzieć, że humory znowu są świetne. Znowu, bo to kolejny raz w krótkim odstępie czasu, kiedy na Anfield rządzą skrajne emocje. Czy to potrzebne?
» Czytaj więcej

Pytania i odpowiedzi (11.10.2015)

Zwolnienie Brendana Rodgersa okazało się faktem i większości kibiców Liverpoolu poczuło dawno oczekiwaną ulgę. Ulgę, bo znowu wszyscy mogą uwierzyć na nowo, że będzie dobrze. I paradoksalnie w najgorszym momencie do klubu przychodzi jeden z najlepszych menadżerów. Głupotą byłoby nie wykorzystać takiej sytuacji.
» Czytaj więcej

Mały krok dla Brendana – mniejszy dla ludzkości (29.09.2015)

Niedawno byliśmy świadkami wiekopomnej chwili dla brytyjskiego programu kosmicznego. Na ostatniej konferencji prasowej pierwszy człowiek z Irlandii Północnej odleciał w kosmos. Misja ta jest już na tak zaawansowanym etapie, że odległość między menadżerem the Reds a kibicami, można już mierzyć w latach świetlnych.
» Czytaj więcej

Romantyzm w futbolu to zła rzecz (01.09.2015)

Romantyzm w piłce nożnej jest piękny, ale zawsze boli. Boli wtedy, kiedy Twój kochany klub przegrywa z zespołem, z którym nie powinien. Boli jeszcze bardziej, kiedy nic na boisku nie wychodzi, dostajesz bramkę, dwie, trzy albo i więcej. I mówię, że dostajesz bo to właśnie Ty się tym przejmujesz, przeżywasz to razem z innymi.
» Czytaj więcej

Nowe rozdanie w Liverpoolu (25.08.2015)

4 kwietnia 2015 roku. Liverpool zjawia się w Londynie na meczu z Arsenalem po niezwykle istotnej porażce z Manchesterem United na Anfield. Konfrontacja z ekipą Wengera była niejako gwoździem do trumny the Reds w poprzednim sezonie. Kanonierzy skutecznie ostudzili nadzieje gości na aspiracje do walki o TOP 4, rozbijając ich 4:1.
» Czytaj więcej

Benteke idealny dla Liverpoolu (17.07.2015)

Uwaga. Poniższy tekst zawiera śladowe ilości statystyk, które nie wpływają na grę. Podane są tylko w celach informacyjnych oraz w celu przybliżenia atutów napastnika. Wszystko i tak zweryfikuje boisko. Jeśli jesteś wrażliwy na punkcie liczb, nie czytaj tego artykułu.
» Czytaj więcej

Million dollar baby (14.07.2015)

Jeśli według Dr Elisabeth Kübler-Ross występuje 5 etapów reakcji człowieka na wiadomość o śmierci bliskiej osoby, to w przypadku kibica dowiadującego się o odchodzącym graczu – faz tych jest co najmniej 100. A są nimi naprzemiennie używane komentarze ze słowami „nic mnie to nie obchodzi – bardzo dobrze, że odchodzi” i „nic mnie to nie obchodzi, @#$%^&* się!”.
» Czytaj więcej

Financial Fake Play (23.05.2015)

Zasadniczą wadą układania misternych planów w piłce nożnej jest to, że ich powodzenie może zależeć od jednego Francuza, który z uśmiechem na twarzy wbije ci nóż w plecy. Oto świat UEFA – zasady i kręgosłup moralny są po to, żeby je łamać. FSG są z kolei Juliuszem Cezarem futbolu – nawet gdyby na ścianie Teatru Pompejusza widniał napis: „Wejdziesz tu, to zginiesz okrutną śmiercią – Brutus. P.s. Tak, też jestem przeciwko tobie”; to i tak by wszedł.
» Czytaj więcej

Dajcie mi poprowadzić Liverpool (21.05.2015)

Wydawałoby się, że już po burzy. Słońce miało być długo na niebie i świecić nad stadionem całe kolejne, długie lata. Niestety, jak co kilka miesięcy przyszedł kryzys i trzeba znowu zacząć działać. Znowu trzeba wywalić na zbity pysk trenera, zmienić właścicieli, wykupić wielkie gwiazdy i sprzedać słabych zawodników. Czy to aby nie deja vu?
» Czytaj więcej

Bieg na dezorientację (07.04.2015)

I znowu nasz wspaniały bieg, w którym przygrywała w tle muzyka z „Rydwanów ognia” zamienił się w maraton, w którym ktoś podłożył bombę i w dodatku puścił na cały regulator „Cwał Walkirii”. Oczywiście naturalną konsekwencją naszego upadku będzie seria żartów o tym, jak nudny byłby sezon ligowy bez fana Liverpoolu mówiącego: „tym razem to na pewno będzie nasz rok!”. Stąd wszyscy musimy sobie postawić i odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania. Dlaczego? I co dalej?
» Czytaj więcej

Żołnierzu, spocznij (06.04.2015)

Niepoprawni optymiści mogą uznać kolejne słowa za herezję, ale walka na froncie ligowym o Ligę Mistrzów została zakończona. Liverpool złożył broń na Emirates Stadium, a ostatnie nadzieje skonały między 37. a 45. minutą sobotniego meczu. Do ugrania jest jeszcze FA Cup, ale już teraz pojawiają się egzystencjalne pytanie dotyczące przyszłości klubu.
» Czytaj więcej

Wdzięczność szybko się starzeje (10.03.2015)

Musiał w końcu nastąpić ten moment. Chwila, w której Rodgers dzięki serii dobrych wyników dumnie ogłosi swój triumf nad niewdzięcznikami, którzy do zeszłosezonowego „make us dream” dodali zapis „and go to hell” oraz angielskimi mediami, które niezwykle dbają o podtrzymanie wieloletniej tradycji mieszania ludzi z błotem. Teraz jest czas na wyciśnięcie tyle sukcesu z przyjętej strategii, ile się da.
» Czytaj więcej

Jeszcze jeden apel o cierpliwość (05.03.2015)

W tej kampanii po raz kolejny musieliśmy sprawdzić swoją cierpliwość. Po słabym początku sezonu, przyszła długo oczekiwana zmiana na lepsze, która po raz enty w swojej historii całkowicie odmieniła pogląd na świat. Nastroje znowu są dobre, piłka sprawia przyjemność a Brendan Rodgers dalej jest menadżerem Liverpoolu.
» Czytaj więcej

Łatwiej wybaczyć niż zrozumieć (03.01.2015)

Stało się faktem to, czego obawiali się wszyscy kibice Liverpoolu. Steven Gerrard odejdzie ze swojego pierwszego a zarazem ostatniego klubu. Szok, niedowierzanie, smutek, żal to aktualne uczucia, które towarzyszą fanom znad rzeki Mersey. A co będzie później?
» Czytaj więcej

Sztuka spadania (22.12.2014)

Brendan Rodgers znalazł się w ostatnich tygodniach w sytuacji tożsamej do problemów z otworzeniem czaszy spadochronu. Albo w końcu się uda i skończy się na strachu, albo zaliczy się bliskie spotkanie z ziemią, pieszczotliwie nazywaną rzeczywistością.
» Czytaj więcej

Przygotujmy się na grzmoty (20.12.2014)

Wybory personalne, których dokonuje Brendan Rodgers, budzą w tym sezonie duże wątpliwości. Do kontrowersji wokół stawiania Gerrarda na pozycji defensywnego pomocnika czy nadmiernego zaufania do Lovrena doszła w ostatnich dniach wywołująca spore wątpliwości roszada w bramce.
» Czytaj więcej

Termopile dla ubogich (05.11.2014)

W karierze każdego menadżera przychodzi taki moment, w którym brak sportowych argumentów należy zastąpić warsztatem krasomówczym. Zjawisko, które powstaje w skrajnych okolicznościach i skrojone jest na potrzebę chwili, właśnie coraz wyraźniej występuje w wypowiedziach Rodgersa.
» Czytaj więcej

Żywot kibica poczciwego (02.11.2014)

Chyba wszyscy wiedzą, że życie kibica nigdy nie jest usłane różami. Może i są dni, w których słońce świeci dłużej, ale przeważnie jest to powiązane z pewną ilością pieniędzy włożonych w energie tego słońca. Jeśli tej energii jest za mało, żywot automatycznie jest na niższym poziomie.
» Czytaj więcej

Capital one last chance (31.10.2014)

Może i Puchar Ligi nie oślepia kibiców blaskiem swojego prestiżu, może jego zdobywcy nie będą nadmiernie eksponowani w klasykach futbolu, jednak spełnia inną ważną funkcję. Daje nadzieję. Fanom – na jakiekolwiek trofeum. Piłkarzom – szczególnie tym, którzy popadli w niełaski – na powrót do gry.
» Czytaj więcej

Analiza meczu z Tottenhamem (06.09.2014)

Liverpool gładko pokonał Tottenham w ostatniej kolejce, dodatkowo zachowując czyste konto. Dlaczego wynik końcowy wyglądał tak a nie inaczej pokazujemy w tej analizie. Było to spotkanie ciekawe, wymagające, ale rozegrane bardzo mądrze.
» Czytaj więcej

Analiza meczu z Manchesterem City (27.08.2014)

Liverpool nie wszedł w ten sezon tak dobrze jak w poprzedni, ale kibice mogą mimo wszystko czuć się dobrze. Krok po kroku skład drużyny będzie wyglądał coraz lepiej i pewniej, a w meczu z Obywatelami dało się zaobserwować wpływ piłkarzy z ławki rezerwowych, czyli to coś o czym od dawna marzyli fani The Reds. Jednak dlaczego Liverpool przegrał to spotkanie?
» Czytaj więcej

Marioland (22.08.2014)

Liverpool wygląda w tym okienku, jakby postanowił wypróbować przy sprowadzaniu piłkarzy każdej filozofii po trochę. Od fundowania nowego Bentleya właścicielce Southampton po zaciąganie piłkarskich pożyczek z Hiszpanii. Teraz więc przyszedł czas na operację o kryptonimie „nigdy nie mów nigdy Brendan”. Czy to w ogóle może się udać?
» Czytaj więcej

Analiza meczu z Southampton (20.08.2014)

Prawie wszyscy fani Liverpoolu spodziewali się łatwego pokonania Southampton. Przecież miało być to łatwe spotkanie, z kilkoma bramkami, czystym kontem i piękną grą. Wielu jednak zostało negatywnie zaskoczonych po końcowym gwizdku. Dlaczego? Oto analiza pierwszego ligowego spotkania.
» Czytaj więcej

Wicemistrzostwo i co dalej? (16.08.2014)

Już jutro, po ponad trzech miesiącach przerwy Anfield i okoliczne uliczki wypełnią się okrzykami „We are Liverpool” a na sztandary ponownie zostanie wyniesione hasło „Make us dream”. Wszystko jednak wskazuje na to, że w tym sezonie na kibiców Liverpoolu czekają już zupełnie inne sny.
» Czytaj więcej

Liverpool zmienił politykę (13.08.2014)

W ocenie wielu kibiców spore wątpliwości pozostawia realizowana tego lata przez klub transferowa polityka, będąca dla niektórych kalką poczynań na tej płaszczyźnie Tottenhamu sprzed roku. Nic jednak bardziej mylnego. Tego lata klub na transferowym polu niemal zupełnie porzucił stare przyzwyczajenia.
» Czytaj więcej

Ocena transferów rywali (06.08.2014)

Powoli zbliża się początek sezonu. Wiąże się to z punktem kulminacyjnym okna transferowego, treningów przygotowujących do kolejnej kampanii oraz turniejów o prestiżu zbliżonym do wygranej w pasjansa. Warto więc przeanalizować dotychczasowe ruchy naszych największych rywali.
» Czytaj więcej

Analiza dotychczasowych transferów (02.08.2014)

Jak każdy fan Liverpoolu przeżywam okno transferowe bardzo intensywnie, czasem mając skrajne emocje. Jednak od dawna nie cieszyłem się tak bardzo z nowych nabytków. Dla wielu jednak nowi zawodnicy, którzy niedawno dołączyli do klubu są zlepkiem zupełnie niepotrzebnych twarzy w ekipie Brendana Rodgersa.
» Czytaj więcej

Umarł król, niech żyje ból (15.07.2014)

Niestety jak to zawsze bywa przy stracie wielkich piłkarzy, człowiek czuje się jakby świat miał się zaraz przestać kręcić, a klub zawiesić swoją działalność – przygotowując się na nadejście jeźdźców apokalipsy, którzy ześlą na nas plagi, ubóstwo i piłkarzy z Southampton.
» Czytaj więcej

Ciemna strona piłki musi zostać (08.07.2014)

Zawsze kiedy słyszę, że zawodnik zachował się nieodpowiednio, zastanawiam się nad tym, kto jako pierwszy wymyślił ten wyimaginowany kodeks zachowań dopuszczalnych na boisku. Nie chodzi już tylko o te śmieszne czytanie przed pierwszym gwizdkiem cudownych, łapiących za serce wierszy o tematyce równości i wzajemnego szacunku, które później giną w błocie akcji, ostrych wślizgów, obrażanych matek oraz cnot zawodników. Nie chodzi tylko o to. Chodzi o kogoś.
» Czytaj więcej

Syndrom sztokholmski (29.06.2014)

Persona non grata brazylijskiego mundialu opuścił Kraj Kawy – a teraz bardziej piłki nożnej – by odnaleźć odskocznię od burzy medialnej wokół swej osoby w ojczyźnie, w Montevideo. Chandra, jaką wraz z Suárezem przeżyło wielu obserwatorów jest nieco niezrozumiała. Czego się spodziewaliście? O jeden „gryz” za daleko, Luis.
» Czytaj więcej

To oznacza wojnę panie Blatter! (27.06.2014)

Suárez potwierdził w ostatnich wydarzeniach, że jest bardzo przywiązany do Liverpoolu. Tak mocno, że jak już ma ponieść konsekwencje swoich czynów to tylko z całym klubem. FIFA natomiast pokazała, że lubi marnotrawić pieniądze – szczególnie cudze.
» Czytaj więcej

Cenna lekcja (29.04.2014)

Ligowa porażka z Chelsea zgasiła prawie cały entuzjazm, jaki panował wśród fanów przez ostatnie tygodnie. Z niesamowitej, fanatycznej wręcz wiary pozostał smutek, żal, rozczarowanie oraz jedynie nutka nadziei na finalny sukces. Czy rzeczywiście jest tak źle?
» Czytaj więcej

Norwich Project (26.04.2014)

Po zwycięstwie z ekipą Kanarków wszyscy kibice Liverpoolu odetchnęli z ulgą. Udało się the Reds nie tylko zwyciężyć w meczu, który zazwyczaj okazuje się w praktyce tym najcięższym, ale i przezwyciężyć jedyną rzecz, która może obecnie zatrzymać Czerwonych w drodze do mistrzostwa – strach.
» Czytaj więcej

Trzy życzenia Scousera (17.04.2014)

Każdy z nas zapewne zna historię o dżinnie w złotej lampie. Magiczny stwór uwięziony w złocistym naczyniu, po jego potarciu spełni trzy dowolne życzenia szczęśliwego znalazcy. Jaki to ma związek z piłką nożną? Jeśli jesteście tego ciekawi, zapraszam do mojego debiutanckiego tekstu!
» Czytaj więcej

Fantastyczna ósemka (12.04.2014)

Liverpool ma to szczęście, że w swojej długiej historii gościł wielu piłkarzy absolutnie wybitnych. Szczęście to jest większe tym bardziej, że prawdopodobnie najlepszy z nich wszystkich jest wychowankiem klubu. Stevie G – żywa legenda, zawodnik o którym piszą, śpiewają i kojarzy jego twarz zapewne więcej ludzi niż obecnego papieża.
» Czytaj więcej

Drużyna, która dorosła (29.03.2014)

O tym, że mistrzostwo wygrywa się z drużynami ze środka i końca tabeli wie już chyba każdy. Podobnie sprawdza się charakter i motywacje drużyny. Co z tego, że piłkarze potrafią wygrać z mistrzem kraju, skoro połowę spotkań przegrają ze średniakami? Podobny problem był przez wiele lat w Liverpoolu. Jak widać, powoli znika całkowicie
» Czytaj więcej

Dobry, zły i brzydki (23.03.2014)

Kiedy pisałem o różnych obliczach Suáreza, nie pomyślałem jeszcze, że jest w Liverpoolu osoba, której ilość twarzy i wachlarz umiejętności znacznie przekracza te Urugwajczyka. Brendan Rodgers – oto człowiek, który zmieni futbolowy świat. A przynajmniej ten kręcący się wokół Liverpoolu.
» Czytaj więcej

Problem, którego nie ma (11.03.2014)

Kiedy mówiłem, że Brendan Rodgers będzie tym, który zaprowadzi nas na sam szczyt, większość patrzyła na mnie ze zdziwieniem. Inni natomiast śmiali się bądź zaprzeczali. Dzisiaj jesteśmy wszyscy zadowoleni. A jak będzie jutro?
» Czytaj więcej

Marzenia są niebezpieczne (03.03.2014)

Dawno temu, dość uznany jegomość, za jakiego należy uznać Arthura Goldena, stwierdził, że "marzenia są niebezpieczne: parzą niczym ogień i czasami potrafią spalić".
» Czytaj więcej

Złap mnie, jeśli potrafisz (24.02.2014)

Liverpool z każdym meczem przybliża się do osiągnięcia założonego celu. Tym razem pierwsza czwórka – biorąc pod uwagę terminarz – może być na wyciągnięcie ręki. Ponadto piłkarze the Reds już nie zachowują się jak ludzie w Uzbekistanie, toczący zacięte boje z pierwszymi schodami ruchomymi w kraju. Tym razem jadą płynnie w górę tabeli Premier League.
» Czytaj więcej

Trudny problem bogactwa przed namie (19.02.2014)

Piłka nożna to piękny sport. Eksponowany, potrafiący o wiele lepiej niż polityka, łączyć ludzi, zwłaszcza podczas wielkich piłkarskich świąt, jak chociażby Mundial, rozgrywki Ligi Mistrzów, Puchar Narodów Afryki czy jakże niedoceniana Liga Europy.
» Czytaj więcej

Kibica nie zrozumiesz (29.01.2014)

Wygrana w takim meczu jak derby zawsze daje mocnego kopa na resztę sezonu. Nie inaczej powinno być tym razem a dzięki dobrej grze oraz wysokiemu zwycięstwu nastroje na Anfield Road znowu są wesołe. Pytanie tylko na jak długo?
» Czytaj więcej

Komitet kontrowersji (26.01.2014)

W tym mocno stresującym dla wszystkich kibiców czasie, gdzie aktywność na rynku transferowym zyskuje na intensywności, działają dwie instytucje – komitet transferowy i loża szyderców. Pierwsi szukają kogoś jakościowego, ale w cenie zgodnej z duchem styczniowych wyprzedaży, czyli poszukują piłkarza, który może w ogóle nie istnieć. Drudzy szukają głównie dziury w całym.
» Czytaj więcej

Brendan przed trudnym testem (09.01.2014)

Jeśli Twoja praca nie przynosi żadnych efektów, to najlepiej ją po prostu zmienić. Na szczęście dla Brendana Rodgersa od momentu jego podpisania kontraktu z klubem, małymi krokami układa się wszystko. Układanka jest w coraz większym stopniu ułożona, a jedyne czego brakuje to pucharów.
» Czytaj więcej

Jaka piękna katastrofa (17.12.2013)

Po ostatnim meczu z Tottenhamem zauważyłem u siebie pierwsze symptomy rozdwojenia jaźni. W końcu uważam się za osobę empatyczną, która nie może przejść obojętnie obok cierpiących istot, np. Kogutów. Jednak tym razem demolowanie drużyny z White Hart Lane sprawiło mi dziką, pierwotną i nieposkromioną satysfakcję. Nasi przeciwnicy zostali zmasakrowani, menadżer zwolniony, a ja bezczelnie oglądam sobie powtórki z uśmiechem na twarzy.
» Czytaj więcej

Potrzebna pomoc (16.12.2013)

Zwycięstwo w pięknym stylu nad Tottenhamem pobudziło kibiców do kolejnych rozmów na temat końcowej lokaty w tym sezonie. Co prawda sam Rodgers uspokaja i twierdzi, że na mistrzostwo jest za wcześnie, to jednak kibic widząc tabele zastanawia się nad tym czy rzeczywiście nie można pomarzyć o tak wesołym zakończeniu kampanii.
» Czytaj więcej

Szlachectwo zobowiązuje (05.12.2013)

Często dyskutując o the Reds i top 4 mówi się o „powrocie do klubowej elity”. Liga Mistrzów jest w naszych głowach tym, czym dla emigrantów z Europy Wschodniej „amerykański sen” – przepustką do sukcesu. Jeszcze do niedawna, Liverpool kojarzony był bardziej ze sportowym upadkiem, niż solidną europejską marką. Jednak jak jest naprawdę? Czy wypadliśmy z obiegu przez parę lat stagnacji?
» Czytaj więcej

Unieszkodliwić belgijski czołg (22.11.2013)

Nie chodzi tu wcale o czołg lekki FT-17, który był wykorzystywany w II Wojnie Światowej, przy okazji starć wojsk na terenie Beneluksu przeciwko Niemcom. Zresztą jednostki te nie miały dobrej opinii wśród belgijskich pancerniaków z powodu licznych problemów technicznych, w przeciwieństwie do ... Romelu Lukaku.
» Czytaj więcej

Duet, który przywraca wspomnienia (31.10.2013)

W dzień, w którym to piszę chyba wszyscy fani żyją już tylko meczem z Arsenalem. Przewidywanie składów, możliwe ustawienie oraz fakt czy zagra od pierwszych minut Coutinho czy jednak zasiądzie na ławce rezerwowych to najgorętsze tematy ostatnich dni. Na szczęście można być pewnym jednego, w meczu znowu zagrają Suarez oraz Sturridge.
» Czytaj więcej

Fergie Time (24.10.2013)

Kiedy Sir Alex odchodził na zasłużoną emeryturę pomyślałem, że w gruncie rzeczy będzie mi go brakowało. Ponadto uświadomiłem sobie, że nigdy już nie spełni się moje kibicowskie marzenie - bycia świadkiem strącenia United - z Fergusonem u steru - z tej „pieprzonej grzędy”. Szanuję go jako menadżera, kocham nienawidzić jako człowieka i ostatnie cytaty z biografii tylko utrwaliły te uczucia.
» Czytaj więcej

Żywot Brendana (16.10.2013)

Rodgers należy do tych ludzi, którzy zawsze mierzą wysoko. Wspiął się już na najwyższą górę w Afryce. Teraz jest na szczycie tabeli Premier League. Jednak czym jest marne Kilimandżaro czy drugie miejsce, przy Mount Evereście, jakim niewątpliwie jest sprostanie oczekiwaniom kibiców Liverpoolu.
» Czytaj więcej

Oto wraca... sezon '12/13 (27.09.2013)

Temat w ostatnich dniach powtarzany jak mantra. Po porażce Liverpoolu z Southampton na własnym podwórku 0-1, w mieście Beatles'ów zaczęło się wielkie odliczanie. Po serii zwycięstw i niefortunnym remisie, na Anfield nikt nie śmiał nawet wspomnieć nazwiska największego po Torresie zdrajcy - zespół Brendana Rodgersa z 10 punktami rządził i dzielił w Premier League, a niektórzy już widzieli Stevena Gerrarda wznoszącego prawdopodobnie najważniejsze trofeum w swojej karierze.
» Czytaj więcej

Suarez 157 dni później (25.09.2013)

Kiedy 25 września wstaniesz z łóżka, zastanów się, co robiłeś 157 dni temu. Normalny człowiek zapewne nie miałby zielonego pojęcia, ale fani the Reds, a zwłaszcza Luis Suárez doskonale to pamiętają. Bo w środę minie dokładnie pięć miesięcy i cztery dni od momentu słynnego ugryzienia Branislava Ivanovicia przez Urugwajczyka.
» Czytaj więcej

Koniec passy, koniec zawieszenia (22.09.2013)

Futbol nie jest i nigdy nie był prosty do zrozumienia. W zeszłym sezonie często graliśmy pięknie i porywająco, ale nie przekładało się to na komplet zdobywanych punktów w danym meczu. Ten sezon zaczęliśmy z kolei od 3 kwadransów bardzo dobrej gry, by po przerwie inaugurującego spotkania ze Stoke rozpocząć futbol dosyć siermiężny. Pomimo tego, po 4 kolejkach mieliśmy 3 wygrane i 1 remis na koncie, a w tabeli plasowaliśmy się na samym szczycie.
» Czytaj więcej

Niepoprawny marzyciel (14.09.2013)

Liverpool wreszcie dobrze wszedł w sezon. Dobrze, nie znaczy idealnie, ale najważniejsza zawsze jest pozycja w lidze i fakt, że strzela się jedną bramkę więcej od przeciwnika. Aktualnie fani dyskutują nad tym czy lepiej zachować spokój i skupiać się na najbliższym meczu czy jednak lepiej trochę pomarzyć.
» Czytaj więcej

Triumf realizmu (12.09.2013)

Wkrótce wracamy duchem, umysłem i sercem na boiska Premier League. Nasza obecna sytuacja odzwierciedla olbrzymią pracę włożoną w budowę najciekawszej czerwonej ekipy od lat. Żyliśmy w świecie abstrakcji i niespełnionych nadziei. Dzisiaj budzimy się w nowej rzeczywistości. Nie sportowej - na to jest jeszcze za wcześnie - ale tej związanej z nastrojami kibiców i podejściem samego klubu.
» Czytaj więcej

Ciemne chmury przeszłością (03.09.2013)

Po ostatnich kilku latach frustracji, narzekań na rezultaty, menadżerów, chaos w zarządzie, czy niekompetentne osoby odpowiadające za transfery, ciemne chmury wydają się w coraz bardziej zdecydowany sposób opuszczać okolice Anfield Road.
» Czytaj więcej

Życie kibica zadowolonego (25.08.2013)

Początek sezonu zawsze niesie ze sobą wiele niewiadomych, a kibic oczekuje już od pierwszych meczów samych zwycięstw, aby poczuć się zadowolonym. W poprzednich latach, a mianowicie po pamiętnym sezonie 200820/09 na Anfield źle się działo zazwyczaj ciągle, ale tym razem jest inaczej. Teraz kibic Liverpoolu może być nareszcie zadowolony.
» Czytaj więcej

Czerwony jak cegła (22.08.2013)

Są takie filmy, w których przytłaczająca liczba gwiazd pierwszego planu, przysłania nie mniej ważne role drugoplanowe. Są również takie mecze. W ostatnim, niezwykle emocjonującym spotkaniu, mieliśmy do czynienia właśnie z podobną sytuacją.
» Czytaj więcej

Dobry nastrój uzasadniony (19.08.2013)

Długo oczekiwane zwycięstwo na inaugurację sezonu wreszcie stało się faktem i zarówno piłkarze jak i kibice mogą odetchnąć z ulgą. Mało brakowało a Liverpool znowu zostałby z pustymi rękoma bo remis ze Stoke City można by śmiało uznać za porażkę.
» Czytaj więcej

Prawdziwe oblicze Suareza (04.08.2013)

Oblicze pierwsze: Wsparcie Luis Suarez miał przybyć do klubu, jako wzmocnienie dość ograniczonej formacji ofensywnej. Od czasu do czasu pojawiały się głosy zwątpienia - czy jest odpowiednim piłkarzem we właściwym klubie.
» Czytaj więcej

Samba na Anfield (01.08.2013)

Wszystko zaczęło się w Rio de Janeiro. Konkretnie w hali klubu Vasco da Gama. Grupa nastolatków z lokalnego zespołu podejmuje drużynę rówieśników. Wśród nich jeden, z trzynastką na plecach, wyróżniający się bajeczną techniką, kapitalnym uderzeniem, spektakularną wyobraźnią, magią.
» Czytaj więcej

Cichy bohater (26.07.2013)

W trakcie sezonu ogórkowego główne role zawsze odgrywają zawodnicy. Przed oczami migają nam ciągle wielkie kwoty, prośby o transfer, testy medyczne i słodkie wypowiedzi. Ale gdzieś tam w rogu czai się cichy bohater, który swoim charakterem zyskuje coraz więcej szacunku, choć najlepszy piłkarz jego zespołu chce opuścić klub i wzmocnić nawet potencjalnego rywala w walce o europejskie puchary.
» Czytaj więcej

To nie jest klub dla starych ludzi (22.07.2013)

Wiele mówi się ostatnio o nowej polityce, czy może, żeby zabrzmiało szlachetniej - nowej filozofii Liverpoolu. Tak, zainwestowaliśmy w młodszego trenera i piłkarzy. Akademia również bardziej przypomina zdolnego kolekcjonera piłkarskich talentów, niż podstarzałego amatora - hobbystę. Czy jest to jednak słuszna droga, która pozwoli nam uciec z zatłoczonego peletonu futbolowych średniaków, czy może skazani jesteśmy na niekończący się pościg za najlepszymi, czytaj: najbogatszymi?
» Czytaj więcej

Ciężka próba patriotyzmu (18.07.2013)

W czasie trwania przedłużającej się sagi transferowej z Luisem Suarezem, wiadomość o podpisaniu kontraktu przez kapitana klubu jest naprawdę pozytywną odskocznią. Można dostrzec, że nikt w klubie nie próżnuje pomimo braków nowych transferów.
» Czytaj więcej

Czerwona rezurekcja (20.06.2013)

Nie tak miał wyglądać dwudziesty pierwszy sezon Premier League dla fanów Liverpoolu – przynajmniej w teorii. Nie tak wyobrażali go sobie eksperci, nie takie wyliczenia robili bukmacherzy. Z czystej ciekawości przypomniałem sobie ostatnio przedsezonowe prognozy, a mojemu szyderczemu uśmiechowi towarzyszyło tylko jedno pytanie – Czy oni naprawdę sądzili, że Liverpool zakończy sezon w czołowej czwórce? Chwila konsternacji jednak wszystko weryfikuje.
» Czytaj więcej

Ostatnie złe pożegnanie? (19.06.2013)

Gdy do klubu przychodzi nowy zawodnik można wyczuć ekscytacje. Pojawiają się pierwsze pytania o numer na koszulce, pensje i o umiejętności. Zazwyczaj także rozmawia się o jego roli na boisku i o tym, czy rzeczywiście wkomponuje się w zespół. Gdy odchodzi ludzie mówią o przyczynach odejścia czy też słabej formy. Tym razem jest jednak inaczej .
» Czytaj więcej

Luis Suarez - czy faktycznie kluczowy (11.06.2013)

Wiele zostało już powiedziane na temat odejścia Luisa Suareza. Zawodnik nie zdążył jeszcze wrócić z Pucharu Konfederacji, a wszystkie media zdołały już go sprzedać do Realu w najprzeróżniejszych transakcjach.
» Czytaj więcej

Sturridge jak powiew świeżego powietrza (16.05.2013)

Nie każdy w niego wierzy, nie każdy widzi w nim napastnika światowej klasy, ale już wszyscy uważają go za samolubnego i obrażalskiego zawodnika. Chodzi oczywiście o Daniela Sturridge'a, który po styczniowym transferze do Liverpoolu, wyrzucił z głowy swoje wcześniejsze problemy i zaczął seryjnie strzelać bramki. A dla the Reds jest to jak powiew świeżego powietrza.
» Czytaj więcej

Odejście Fergusona z perspektywy Anfield (09.05.2013)

Pewnie gdyby zapytać 100 przeciętnych kibiców Liverpoolu na ulicy, kogo najbardziej nienawidzą, 99 odpowiedziałoby srogim głosem -€“ (sir) Alex Ferguson, nie biorąc pod uwagę jego tytułu szlacheckiego, którego ich największy idol - Kenny Dalglish -€“ jeszcze nie posiada. Powodów tej nienawiści jest wiele i ciężko temu się dziwić, ale czy odejście Fergusona na emeryturę powinno wywołać radość na Anfield?
» Czytaj więcej

O żalu i frustracji po derbach (07.05.2013)

Zawsze gdy zbliżają się derby, chodzę nakręcony. Nie potrafię sobie znaleźć miejsca i jedyne o czym myślę, to wynik meczu i styl w jakim zagramy. Tym bardziej kiedy po ostatnim spotkaniu apetyty wzrosły, a po ostatnich derbach pozostał niedosyt.
» Czytaj więcej

Oni właśnie tego potrzebowali (28.04.2013)

Po ogłoszeniu wyroku przez Niezależną Komisję Regulacyjną nastąpiła wielka fala krytyki w stronę FA. Wytykano im brak obiektywizmu, klarownych zasad dotyczących gryzienia na boisku przez latynosów, spisek mający na celu osłabienie Liverpoolu
» Czytaj więcej

Ofensywna komedia Liverpoolu (15.04.2013)

To, że Liverpool już praktycznie o nic wielkiego w tym sezonie nie walczy, wiemy od stosunkowo długiego okresu, ale menedżer the Reds, Brendan Rodgers na każdej konferencji prasowej powtarza: - Naszym celem w ostatnich meczach sezonu jest zakończenie rozgrywek tak wysoko, jak to tylko możliwe. Słowa te są jedyną rzeczą, jaka pozostała człowiekowi prowadzącemu zespół środka tabeli.
» Czytaj więcej

Czy jest o co grać? (10.04.2013)

Po kolejnym już frustrującym remisie Liverpoolu szanse na Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie zmalały do zera. Nawet najwięksi optymiści nie widzą już nic dobrego w tej kampanii. Piłkarze grają w kratkę, a niektórzy zanotowali większy regres niż progres. Czy jest jeszcze o co grać?
» Czytaj więcej

Od nagród do ławki rezerwowych (05.04.2013)

W poprzednim sezonie był skałą, na której Kenny Dalglish zbudował defensywę zespołu, za którą nie trzeba było się wstydzić. Wręcz przeciwnie jest teraz, nie ma problemu ze skutecznością, za to obrona stała się bolączką Brendana Rodgersa.
» Czytaj więcej

Nutka progresu w melodii sezonu (11.03.2013)

Po raz kolejny w tym sezonie Liverpool pokazuje, że wciąż stara się stworzyć nową historię. Pokonanie Kogutów było dużym osiągnięciem lecz nie obyło się bez problemów i prostych błędów, które mogły pokrzyżować plany. Na szczęście to my wyszliśmy cało z tej wojny i wracamy z tarczą.
» Czytaj więcej

W oczekiwaniu na Spurs (05.03.2013)

Podczas gdy dziś wieczorem stadion największego rywala the Reds będzie gościł Real Madryt w ramach Ligi Mistrzów, kibice Liverpoolu myślami są już przy niedzielnym starciu z Tottenhamem Hotspur, które jest ostatnią z ostatnich szans na powrót do europejskiej elity w przyszłym roku. Seria zwycięstw ponownie obudziła nadzieję w sercach fanów, ale czy mecz z Wigan jest dobrym prognostykiem przed bitwą z Kogutami?
» Czytaj więcej

Zmartwienia Rodgersa (15.02.2013)

Od początku pracy Brendana Rodgersa na Anfield Road nie wszystko idzie po jego myśli. Ostatnie dni są dla szkoleniowca Liverpoolu szczególnie ciężkie. Musi on znaleźć odpowiedzi na pytania, które nie dają mu spokojnie zasnąć.
» Czytaj więcej

Huśtawka nastrojów (08.02.2013)

Radość, gniew, smutek i tak w kółko. Właśnie w takich nastrojach znajdowali się ostatnio fani Liverpoolu. I wszystko byłoby do zaakceptowania gdyby w klubie nadal panował chaos, a w zarządzie wciąż byli inni Amerykanie. Jednak na dzień dzisiejszy kluczem wciąż jest jedynie utrzymanie stabilizacji na boisku. W ostatnich meczach znowu jej brakowało.
» Czytaj więcej

Odejście legendy (08.02.2013)

W życiu są takie momenty, w których człowiekowi po prostu chce się płakać. Takie coś spotkało wszystkich fanów the Reds, kiedy przeczytali, że Jamie Carragher postanowił po tym sezonie zakończyć karierę. Ciężko jest opisać słowami jego niesamowite wyczyny, które mogliśmy podziwiać od stycznia 1997 roku.
» Czytaj więcej

Na Aston Villi wpadki się nie skończyły (31.01.2013)

Niedzielna ulewa, która przeszła nad Oldham, była zimnym prysznicem dla piłkarzy Liverpoolu. Przed meczem żaden z nich nie brał pod uwagę przedwczesnego odpadnięcia z Pucharu Anglii, a jednak największa niespodzianka tej rundy stała się faktem.
» Czytaj więcej

W Liverpoolu kwitną kasztany (29.01.2013)

Egzamin dojrzałości czeka młode pokolenie Polaków tradycyjnie dopiero w maju, jednak swoista matura ziści się podopiecznym Brendana Rodgersa w najbliższych 5 dniach, które odpowiedzą kibicom Liverpoolu na kilka kluczowych pytań i zagadek.
» Czytaj więcej

Z nadzieją na sukces (22.01.2013)

Kiedy do klubu trafia nowy zawodnik, wszyscy zastanawiają się czy będzie dobry, czy się spłaci i czy w znacznym stopniu pomoże klubowi. Takie same pytania padały gdy do klubu przychodził Daniel Sturridge. Jak jest teraz?
» Czytaj więcej

Czas pożegnania (01.01.2013)

Zatrudnienie Joe Cole’a w Liverpoolu było hazardowym posunięciem. Wchodząc do kasyna, liczy się na łatwy zarobek, a kończy zazwyczaj na tym, że wychodzi się z niczym, w końcu kasyno musi na siebie zarobić. Podpisanie kontraktu z Colem było dla klubu wizytą, którą kończył z pustym portfelem.
» Czytaj więcej

Patrzmy tylko na siebie (27.12.2012)

W ciągu ostatnich kilku kolejek Liverpool pokazał swoim fanom, że potrafi W ładnym stylu wygrać mecz jak i przegrać tracąc przy tym aż trzy bramki. Cały czas zespół próbuje ustabilizować swoją formę, ale póki co nie widać oznak równej gry. W czym tkwi kłopot?
» Czytaj więcej

Trudna wiara (13.12.2012)

Znów mówi się, że jest nadzieja. Już tylko cztery punkciki dzielą Liverpool od osiągnięcia miejsca w czołowej czwórce tabeli Premier League. Jest tak blisko – a może tak daleko?
» Czytaj więcej

Małymi kroczkami do przodu (12.12.2012)

Ostatnie kilkanaście dni z pewnością dostarczyło wszystkim związanym z Liverpoolem sporo powodów do radości. W lidze po raz pierwszy od dawien dawna The Reds osiągnęli 2 zwycięstwa z rzędu (!) a w międzyczasie udało nam się świetnie wykonać włoską robotę, kwalifikując się do fazy pucharowej Ligi Europy.
» Czytaj więcej

Tego mi brakowało (03.12.2012)

Powrót Lucasa był chyba najbardziej pozytywną wiadomością ostatniego weekendu. Jeśli dodamy do tego także wygraną na własnym stadionie, to zeszły tydzień zakończony został w naprawdę dobrym nastroju. Jedyną rzeczą, która może martwić fana Liverpoolu to fakt, że kolejne spotkanie będzie rozgrywane bez Suareza, ale może lepiej nie mówmy dzisiaj o rzeczach smutnych. Skupmy się na czym, a właściwie na kim innym.
» Czytaj więcej

Rodgers vs Klop - nadzieje kibiców (29.11.2012)

Brendan Rodgers, manager Liverpool FC, mimo kiepskich wyników jego drużyny w ostatnich tygodniach, uważany jest za jednego z bardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia. Porównywany najczęściej z Jurgenem Kloppem, który odniósł ogromny sukces z Borussią Dortmund, Rodgers jest uosobieniem nadziei fanów LFC na powrót do wspaniałych sukcesów z historii.
» Czytaj więcej

Do ekspertów słów kilka (29.11.2012)

Drodzy eksperci. Strata punktów zawsze boli i nie inaczej było w środowy wieczór na White Hart Lane, kiedy po raz kolejny Liverpool przegrał mecz, którego przegrać nie powinien. Jednak to, co boli nawet bardziej, to fakt, że tak jak ograniczone jest pole manewru Rodgersa, tak i „eksperci” najwidoczniej również są ograniczeni…
» Czytaj więcej

Uważajmy na nich (12.11.2012)

Brendan Rodgers powoli przyzwyczaja swoich fanów do wystawiania młodych zawodników do pierwszego składu. Sterling, Wisdom, Suso to tylko kilku piłkarzy, którzy powoli pukają do drzwi dorosłej kadry Liverpoolu i co ważne, już wkrótce mogą stać się jej podporą.
» Czytaj więcej

Garść spostrzeżeń po Chelsea (11.11.2012)

Niedzielne spotkanie na Stamford Bridge zakończyło się podziałem punktów, jednak pomimo tego, że to kolejny remis Liverpoolu w tym sezonie możemy być naprawdę zadowoleni. Co więcej, spotkanie z Chelsea dostarczyło mi kilka ciekawych spostrzeżeń, którymi chciałbym się teraz z Wami podzielić.
» Czytaj więcej

Absurd, absurd wszędzie (01.11.2012)

Obejrzałem mecz. Przegraliśmy. Nie awansowaliśmy do ćwierćfinału i nie obronimy Pucharu Ligi. Cały mój świat legł w gruzach wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. To wszystko wina Brendana. On się po prostu nie nadaje. Tymczasem kosmici dalej nie wylądowali na ziemi.
» Czytaj więcej

Czas trudnych decyzji (24.10.2012)

Czwartkowy pojedynek w Lidze Europy powinien być dobrym momentem na sprawdzenie kolejnych młodych zawodników i upewnieniu się, że Liverpool ewentualne braki w składzie powinien łatać wychowankami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku porażki, będzie to druga już z rzędu strata punktów w fazie grupowej.
» Czytaj więcej

Oto idzie młodość (23.10.2012)

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj” – pisał Adam Mickiewicz. Mimo tego, że nasz wieszcz napisał to prawie dwa wieki temu, ten mały fragment „Ody do młodości” znakomicie pasuje do tego, co stało się z zespołem Liverpoolu w tym sezonie.
» Czytaj więcej

Zapłata za (nie)swoje błędy (25.09.2012)

Co by było gdyby…? Powodów do gdybania jest wiele. Liverpool zanotował najgorszy start w lidze od 1911 roku, ale czy faktycznie jest tak źle?
» Czytaj więcej

Dobre wyniki przyjdą, bo ... muszą (24.09.2012)

Przeciętny, średnio zaznajomiony z realiami Premier League niedzielny kibic patrząc na tabelę po 5 pierwszych kolejkach i widząc pozycję Liverpoolu może odczuć wrażenie, że zespołowi z Anfield znów trafił się gorszy trener, który będzie notował jeszcze gorsze rezultaty, od 'kamandy' prowadzonej przez wujka Roya kilkanaście ładnych miesięcy temu.
» Czytaj więcej

Czym Rodgers może się bronić (24.09.2012)

Rzadko kiedy zdarza się sytuacja, w której w ciągu pięciu pierwszych kolejek klub przechodzi przez wszystkie możliwe niedogodności. Dwie czerwone kartki, trzy rzuty karne i kilka indywidualnych błędów już na starcie skreśliło Liverpool z walki o wielkie cele.
» Czytaj więcej

Małe porównania (18.09.2012)

Nie wiem, czy Roy Hodgson interesuje się tym, co dzieje się w Liverpoolu, nie tylko z powodu potencjalnych reprezentantów Anglii, ale także z powodu tego, co dzieje się na ławce trenerskiej. Jeśli jednak to robi, to musi przyznać, że warunków pracy może Brendanowi Rodgersowi mocno pozazdrościć.
» Czytaj więcej

Lepsze jutro, a co dzisiaj? (05.09.2012)

Ostatnie dni z pewnością nie były łatwe dla Brendana Rodgersa. Szkoleniowiec wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w Premier League i jest zmuszony radzić sobie z przykrótką kadrą, gdyż właściciele klubu nie potrafili lub nie chcieli spełnić jego transferowych życzeń.
» Czytaj więcej

Nie musimy bać się o Lucasa (28.08.2012)

W ostatnich latach Lucas stał się jednym z najlepszych defensywnych pomocników w lidze. Przeszedł długą drogę, aby osiągnąć ten sukces, ale ostatnie kontuzje powoli niszczą mu karierę i ten sukces może wkrótce zmienić się w klęskę.
» Czytaj więcej

BR musi być lepszy od poprzedników (28.08.2012)

Trzech ostatnich menadżerów Liverpoolu posiadało jedną wspólną cechę, która niestety nie wpływała pozytywnie na klub. Była to umiejętność zmotywowania piłkarzy na mecze z czołówką, a nie na wszystkie spotkania ligowe.
» Czytaj więcej

Słowo o Rodgersie (27.08.2012)

Cysorz to ma klawe życie” – pisał Andrzej Waligórski. Czy takie właśnie życie zawodowe ma Brendan Rodgers po obcięciu funkcji managera The Reds? Czy może jest dokładnie na odwrót?
» Czytaj więcej

Czarodziej do Stone'a (21.08.2012)

O odczuciach, nadziejach, emocjach i oczekiwaniach. Redaktorzy LFC.pl w nietypowej formie wymieniają się swoimi przemyśleniami po pierwszym ligowym spotkaniu Liverpoolu w nowym sezonie.
» Czytaj więcej

Stone do Czarodzieja (21.08.2012)

O odczuciach, nadziejach, emocjach i oczekiwaniach. Redaktorzy LFC.pl w nietypowej formie wymieniają się swoimi przemyśleniami po pierwszym ligowym spotkaniu Liverpoolu w nowym sezonie.
» Czytaj więcej

Ryzyko wypożyczenia (17.08.2012)

Jak donoszą media, już wkrótce Nuri Sahin ma zostać wypożyczony na najbliższy sezon do Liverpoolu, a podobną drogą być może podąży do końca sierpnia wychowanek FC Barcelony, Cristian Tello, który miałby trafić do Liverpoolu na podobnej zasadzie co Turek. Jednak pomysł wypożyczania zawodników z innych klubów budzi wśród kibiców kontrowersje.
» Czytaj więcej

Czerwone serce Aggera (09.08.2012)

Ostatnie tygodnie upływają pod narastającymi pytaniami odnośnie przyszłości niektórych zawodników na Anfield. Kibiców Liverpoolu najbardziej niepokoją jednak spekulacje dotyczące Daniela Aggera, mówiące o jego możliwym odejściu do Manchesteru City. Utrata ulubieńca z pewnością byłaby dla nas sporym rozczarowaniem. Tym większym, gdyby Duńczyk rzeczywiście przeprowadził się do Manchesteru. Myślę jednak, że taki obrót spraw jest mało prawdopodobny.
» Czytaj więcej

Wzmacniać, czy nie? (08.08.2012)

Nowy sezon Premier League zbliża się każdego dnia, a Liverpoolowi ubywa zawodników. Nowy manager LFC, a były manager Swansea – Brendan Rodgers najwidoczniej stanął w obliczu lekkiego przeciągu w kadrze. Z Merseyside pożegnali się już Dirk Kuyt, Maxi Rodriguez i Alberto Aquilani.
» Czytaj więcej

Obawy i nadzieje (03.08.2012)

Plan jest "bardzo" prosty – Brendan Rodgers objawia swoim podopiecznym tajniki „tiki – taki”, oni grają jak z nut, lądują w czołowej czwórce na koniec sezonu, kibice się cieszą, a John Henry jest dumny jak paw.
» Czytaj więcej

Ostatnia szansa Carrolla (17.07.2012)

Przyszłość Andy’ego Carrolla stoi od niedawna pod wielkim znakiem zapytania. Wydaje się, że menadżer podjął już ostateczną decyzje i jedyną formalnością może okazać się wkrótce już tylko to, kto kupi rosłego napastnika. Czy piłkarz ma jeszcze jakieś szansę na dostanie się do pierwszego składu?
» Czytaj więcej

Przemeblowanie (09.07.2012)

Nowy manager zawsze zmienia oblicze zespołu i mimo że na Anfield nie będzie rewolucji kadrowej, to możemy spodziewać się pewnych zmian, które będą niezbędne po to, by drużyna pod wodzą Brendana Rodgersa podążała we właściwym, wybranym przez niego kierunku.
» Czytaj więcej

Bez przesady z tą inspiracją (29.06.2012)

Brendan Rodger otwarcie oznajmił, że Liverpool będzie prezentował ofensywny, piękny futbol, a przeciwnicy przyjeżdżający na Anfield nie będą zadowoleni.
» Czytaj więcej

Kolejna klątwa Gerrarda (27.06.2012)

Dotychczas można było stwierdzić, że Stevenowi Gerrardowi do osiągnięcia prawdziwego spełnienia w futbolu brakuje tylko mistrzostwa Premier League wraz z Liverpoolem. Jednak po tych Mistrzostwach Europy łatwo zauważyć, że oddałby on naprawdę dużo za sukces z reprezentacją Anglii, w której bezskutecznie występuje od 2000 roku.
» Czytaj więcej

Świetny terminarz (20.06.2012)

Po ogłoszeniu terminarza na sezon 2012/2013 szeroki uśmiech pojawił się na mojej twarzy – nie tylko z powodu tego, że w sierpniu i we wrześniu czekają nas wspaniałe piłkarskie uczty, do jakich należy zaliczyć mecze z dwiema drużynami z Manchesteru oraz starcie z Arsenalem.
» Czytaj więcej

Pamiętne mecze Kuyta (06.06.2012)

Do Liverpoolu trafił w 2006 roku z łatką czołowego strzelca Eredivisie. Dopiero sześć lat po przybyciu zdobył ze swoją drużyną pierwsze trofeum, Carling Cup. Mimo to Holender na trwale zapisał się w pamięci wymagających kibiców z The Kop.
» Czytaj więcej

Ławka trenerska (20.05.2012)

Choć w dniu zwolnienia z klubu Damiena Comolliego prezes Liverpoolu, Tom Werner wyrażał pełne poparcie dla Kenny’ego Dalglisha, to tak naprawdę decyzja o rozwiązaniu kontraktu ze Szkotem była już podjęta. Ikonie the Reds, by uchronić posadę, nie pomogłoby nawet ewentualne zdobycie FA Cup.
» Czytaj więcej

Liczby nie kłamią? (15.05.2012)

Dużo w ostatnim czasie mówi się w kontekście Liverpoolu o statystykach. Ponoć to dane liczbowe decydowały o transferach części zawodników, którzy zasilili ekipę z Anfield. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w ujęciu statystycznym wypadli zawodnicy czerwonych w zakończonych właśnie rozgrywkach Premier League.
» Czytaj więcej

Alberto na horyzoncie? (24.04.2012)

Jeszcze do niedawna większość kibiców miała pełne prawo sądzić, że Alberto Aquilani, to zawodnik, którego przyszłość na Anfield Road definitywnie dobiega końca. Ja również byłem o tym przekonany, tym bardziej, że po rozegraniu 25 meczów, Włoch automatycznie miał stać się zawodnikiem AC Milan, a na konto Liverpoolu miała powędrować niewygórowana kwota 6 mln funtów. Tymczasem okazuje się, że przyszłość Alberto nie jest wcale tak oczywista.
» Czytaj więcej

Six years on (21.04.2012)

W sobotę 5 maja Liverpool zmierzy się z drużyną Chelsea w finale FA Cup, jednej z najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich w Europie. Sześć lat temu drużyna the Reds po raz siódmy zdobyła ten puchar. W liczącej 140 lat historii rozgrywek tylko Manchester United, Arsenal i Tottenham częściej wznosiły to trofeum. Co ciekawe, trzech zawodników z bohaterskiej drużyny 2006 roku, może ponownie wystąpić w najbliższym finale. A jak się potoczyły losy całej szesnastki z tamtego okresu?
» Czytaj więcej

W drodze po drugie trofeum (16.04.2012)

Zdecydowanie mamy za sobą udany i zarazem wyjątkowy weekend ze względu na wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 48 godzin.
» Czytaj więcej

Wylatujący Holender (12.04.2012)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dla Dirka Kuyta obecny sezon będzie ostatnim w Liverpoolu. Ulubieniec Rafy Beniteza nie cieszy się podobnym uznaniem Kenny’ego Dalglisha, który nie widzi dla Holendra miejsca w nowej drużynie.
» Czytaj więcej

Kenny musi zostać (31.03.2012)

Mimo, że The Reds mają do rozegrania jeszcze 8 spotkań w Premier League i co najmniej 1 mecz w ramach FA Cup, wśród kibiców można zauważyć spore rozczarowanie obecnym sezonem. W obliczu ostatniej złej passy Liverpoolu, a co za tym idzie, również krytycznej lawiny, jaka spadła na Kenny’ego Dalglisha, stwierdziłem, że nie mogę dłużej zwlekać i postanowiłem stanąć w obronie naszego menedżera.
» Czytaj więcej

Tęsknota (29.03.2012)

Zatęskniłem za Ligą Mistrzów z udziałem Liverpoolu. Siedząc wygodnie przed telewizorem, przygotowując się, do obejrzenia spotkania ćwierćfinałowego elitarnych rozgrywek, naszła mnie chwila zadumy. Po raz pierwszy od czasu, gdy nasz klub nie wyszedł z grupy odpadając w rywalizacji z Fiorentiną i Lyonem, zatęskniłem za tymi rozgrywkami.
» Czytaj więcej

Liczy się jutro, a co potem? (06.03.2012)

Obecny sezon Premier League jeszcze się nie skończył, choć nadzieje fanów Liverpoolu na miejsce w Top Four już powoli przygasają. Obecnie trzeba się martwić o przyszłość. Na 24 zawodników pierwszego składu LFC, z początkiem przyszłego sezonu aż ośmiu będzie po trzydziestce. Są pozycje, na których obsada zawodników zapewniona jest na lata, ale też i takie, które szybko trzeba będzie wzmocnić.
» Czytaj więcej

Bitwa wygrana, czas na wojnę (29.02.2012)

Wszyscy kibice Liverpoolu marzą o tym, by zdobycie Carling Cup było symbolem rozpoczęcia nowej ery sukcesów Czerwonych. Entuzjaści powtarzają za Dalglishem, że to jeszcze nie koniec, ale są też sceptycy, którzy nie podzielają optymizmu większości.
» Czytaj więcej

Pucharowa gorączka (21.02.2012)

Ostatnie dwa trofea Liverpool wywalczył w maju i w sierpniu 2006 roku. Najpierw w finale Pucharu Anglii pokonując, na Millennium Stadium w Cardiff, ekipę West Ham Utd. Następnie, ponownie na tym samym stadionie, w rozpoczynającej sezon Tarczy Dobroczynności (inaczej zwaną super pucharem), odprawiając z kwitkiem Chelsea Londyn.
» Czytaj więcej

5 sposobów na zwycięstwo (19.02.2012)

Sun Tzu, starożytny chiński myśliciel i dowódca określił 5 czynników pozwalających przewidzieć zwycięstwo. Jego rady odnosiły się do wojny, jednak obecnie są wykorzystywane w wielu dziedzinach życia, także w sporcie. Co mógłby poradzić Sun Tzu podopiecznym Dalglisha?
» Czytaj więcej

Egzaminów ciąg dalszy (13.02.2012)

Sobotnia potyczka z Manchesterem United przyniosła nam, kibicom Liverpoolu, same rozczarowania. Z kretesem polegliśmy na Old Trafford, będąc drużyną gorszą. Saga pod tytułem „Evra kontra Suarez” miast wreszcie zakończyć się, otrzymała niespodziewany, kolejny rozdział.
» Czytaj więcej

Oblany egzamin dojrzałości (11.02.2012)

Spotkania pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem za każdym razem dostarczają wielu emocji - niestety nie zawsze są to emocje czysto sportowe. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie na Old Trafford, kiedy kontrowersje pojawiły się jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Oczywiście w rolach głównych w dalszym ciągu Patrice Evra i Luis Suarez.
» Czytaj więcej

Ponieważ jestem dzikim zwierzęciem (10.02.2012)

Znowu dzwoni budzik, to już czwarty raz w tym tygodniu. Musi być w tym jakaś tajemnicza prawidłowość. Niechętnie zwlekam się z łóżka, robię szybką kontrolę oddechu… Alkohol przemielony, można prowadzić. Na wszelki wypadek myję zęby. I robię dwa pajacyki. Po ziemi walają się pudełka z filmami na DVD. W oczy rzuca się jakiś nowy Seagal – kolejny dobry film.
» Czytaj więcej

Jasna strona księżyca (06.02.2012)

Gdy dwudziestego grudnia FA wymierzyła Luisowi Suarezowi karę ośmiu meczów zawieszenia, kibice Liverpoolu interpretowali skutki tej decyzji jako cios dla drużyny. Większość z nas przypuszczała, że brak Urugwajczyka znacznie utrudni osiągnięcie finału Carling Cup i walkę w Premier League.
» Czytaj więcej

Cierpliwość jest cnotą (03.02.2012)

Pośpiech jest złym doradcą – te słowa muszą być chyba codzienną inspiracją Kenny'ego Dalglisha. Popędzany z wielu stron, poganiany przez żądne krwi media, czujący na własnych plecach syki kibiców nie złamał się i wytrwał. Ktoś powie – nie potrafił podjąć trudnych decyzji.
» Czytaj więcej

Dalglish wie jak wygrywać (27.01.2012)

W środowy wieczór Liverpool potwierdził, że jest w stanie zrealizować swoje przedsezonowe aspiracje i awansował do finału Carling Cup. Puchar Ligi może być pierwszym trofeum, które zdobędzie klub w nowej erze pod rządami FSG i z Kennym Dalglishem na ławce trenerskiej.
» Czytaj więcej

A może młodość pomoże? (26.01.2012)

Obecny ligowy sezon doprowadza fanów the Reds do stanów przedzawałowo nerwicowych. Fatalna skuteczność, niezliczone ilości trafień w słupki, poprzeczki, niewykorzystane rzuty karne… Dodajmy do tego niemoc strzelecką Carrolla, Kuyta, Downinga i zawieszenie Suareza, a nie pozostaje nic innego jak włosy z głowy rwać.
» Czytaj więcej

Hipsterzy na tropie przyszłej mody (24.01.2012)

Piłkarze Liverpoolu zarówno każdy z osobna jak i jako cały zespół bardzo lubią mieć różne tendencje. Banałem tego sezonu jest tendencja do strzelania w słupki i poprzeczki, będąca częścią bardziej ogólnej tendencji do marnowania wypracowanych sytuacji podbramkowych. To tylko jeden przykład – nieskuteczność jest kazusem raczej częstym i niespecjalnie frapującym, po pewnym czasie nawet nudnym.
» Czytaj więcej

Przemijający „Latający Holender” (23.01.2012)

Dirk Kuyt, „Latający Holender”, od kilku lat nierozłącznie kojarzony z Liverpool Football Club. Obecny sezon holenderskiego napastnika jest zdecydowanie najgorszy z pośród tych, w których przywdziewał koszulkę Liverpool`u. Czy jego czas w ekipie prowadzonej obecnie przez Kenny`ego Dalglisha powoli, ale jednak przemija?
» Czytaj więcej

Transferowy rumor (15.01.2012)

Klub zaplanował konferencję dla dziennikarzy w Melwood na godzinę 10:30. Odprawa była pełna rezerwy, natomiast Kenny Dalglish zachowywał powściągliwość w udzielanych komentarzach. Były pogawędki, aczkolwiek menedżer zdawał się jeszcze być pogrążony we śnie i zdystansowany tym wszystkim.
» Czytaj więcej

Carroll zasługuje na wsparcie (12.01.2012)

Ostatni dzień stycznia zeszłego roku stał pod znakiem ogromnych pieniędzy wydanych najpierw przez Chelsea, a kilkadziesiąt minut później przez Liverpool. Transferom Torresa i Carrolla towarzyszyły ogromne emocje, szczególnie w Londynie i w Liverpoolu. Nie byliśmy jednak świadomi, że tamten wieczór to również początek niepochlebnej tradycji, która powtarza się praktycznie co tydzień.
» Czytaj więcej

Kto ma strzelać? (04.01.2012)

Rok temu, w sezonie uznawanym za niezwykle nieudany według standardów LFC, 5 stycznia Liverpool przegrał 3-1 w meczu wyjazdowym z Blackburn. Po tym spotkaniu, mając rozegrane 20 meczów LFC był 12. w tabeli z dorobkiem 25 punktów, 24 strzelonych bramek i 27 straconych. Obecnie, po rozegraniu 20 spotkań sezonu 2011/2012 LFC znajduje się o sześć oczek wyżej w tabeli ligowej, ma 9 punktów więcej, dokładnie tyle samo – 24 strzelone bramki, a po stronie straconych goli, jest ich tylko 18, więc o 9 mniej, niż rok temu.
» Czytaj więcej

Styczniowe dążenie do doskonałości (03.01.2012)

Styczeń to miesiąc wzmożonej pracy dla dyrektorów sportowych klubów. Przegadane noce, ciągle wyładowujące się telefony komórkowe, ogromne rachunki za rozmowy telefoniczne – tym charakteryzuje się trud sprowadzenia do zespołu wypatrzonego piłkarza.
» Czytaj więcej

List do kibiców (29.12.2011)

Koniec roku jest doskonałą okazją do podsumowań mijających 365 dni i snucia planów oraz pobożnych życzeń na zbliżające się 12 miesięcy. Każdy fan zespołu piłkarskiego na bieżąco śledzi poczynania swoich ulubieńców, jednak czy każdy wie na czym polega bycie kibicem?
» Czytaj więcej

Podwójna nienawiść (21.12.2011)

Sprawa Luisa Suareza sama w sobie jest częścią procesu, który postępuje już od dobrych paru lat – ofensywy mniejszości.
» Czytaj więcej

Stewart, obudź się! (18.12.2011)

O Stewarta Downinga Liverpool stoczył ciężki bój na przełomie czerwca i lipca z jego dotychczasowym pracodawcą – Aston Villą. „The Villans” po stracie swojej gwiazdy – Ashleya Younga , nie chcieli łatwo pozbyć się drugiego z liderów linii pomocy. Dopiero kwota opiewająca na ok. 20 milinów funtów, przekonała Randy`ego Lernera (właściciela Aston Villi) do sprzedaży swojego gracza.
» Czytaj więcej

Odczarować zaczarowane (12.12.2011)

Drużyna Liverpoolu od początku sezonu zrobiła bardzo duże postępy. Piłkarze z każdym kolejnym spotkaniem osiągają coraz wyższy stopień zrozumienia, coraz lepiej realizują założenia taktyczne, a efektowna gra jest przyjemna dla oka. Obraz progresu The Reds jest jednak nieco zakłócony, ze względu na niezmiennie obecny problem nieskuteczności.
» Czytaj więcej

Maxi nie składa broni (02.12.2011)

Każda rewolucja pochłania ofiary i wyjątku od tej reguły nie było w Liverpoolu, który latem za sprawą Kenny’ego Dalglisha i Damiena Comolliego mocno przemeblował skład. Wielu piłkarzy musiało zmienić klub, by ustąpić miejsca nowym graczom, inni zostali zmuszenia do siedzenia na ławce lub śledzenia nowych nabytków z wysokości trybun.
» Czytaj więcej

Perska inwazja (27.11.2011)

Za niespełna dwa miesiące minie rok, od momentu gdy Kenny Dalglish zastąpił na trenerskiej ławce Roya Hodgsona. W tym czasie Liverpool zanotował najlepszą rundę wiosenną od dłuższego czasu, przebudował skład i rozegrał kilka spotkań, w których gra wyglądała tak, jak wyglądać powinna i które pokazują, że ta drużyna ma wystarczający potencjał, by wrócić na miejsce, w którym powinna być, czyli do grona aktualnie najlepszych drużyn na świecie.
» Czytaj więcej

Dodajmy im skrzydeł (27.11.2011)

Przed nami niezwykle istotne spotkanie. Mecz z Manchesterem City może być bowiem kluczowy dla losów The Reds w dalszej części sezonu. Sezonu, w którym tę „kluczową” rolę odgrywają nie tylko nasi zawodnicy, ale również my – kibice.
» Czytaj więcej

Problem Liverpoolu (23.11.2011)

W czym tkwi problem Liverpoolu: dobrych występów z silnymi rywalami, a kiepskich i przeciętnych z drużynami teoretycznie słabszymi? Gdyby przekuć wyniki osiągane z drużynami z Manchesteru, czy z Londynu odpowiednio na potyczki z drużynami środka tabeli – Liverpool powinien bić się o Mistrza.
» Czytaj więcej

Chwila prawdy (18.11.2011)

Sytuacja w ligowej tabeli jest lekko niepokojąca, a terminarz spotkań na najbliższe dni nie wygląda komfortowo. Liverpool czekają w tym miesiącu jeszcze trzy mecze, wszystkie o wyjątkowej skali trudności i bardzo istotne dla dalszych losów drużyny z Anfield.
» Czytaj więcej

Ligowa forma, a raczej jej brak (14.11.2011)

Pod lupą dzisiaj nasza ligowa forma, a raczej jej brak. Minęły trzy miesiące, leniwie, powoli rozkręcającego się sezonu. Sezonu w którym za główny cel większość fanów The Reds, obrała sobie powrót do Ligi Mistrzów. Rozegraliśmy 11 spotkań po których plasujemy się na 6 pozycji w tabeli.
» Czytaj więcej

5 powodów dla których Henderson na prawej pomocy to dobry pomysł (02.11.2011)

Coraz popularniejsze jest ostatnimi czasy zarzucanie Kenny'emu Dalglishowi, że jego pomysł na wystawianie Jordana Hendersona na prawej stronie pomocy jest kompletnie bez sensu. Ogranicza to bowiem kreatywność drużyny, zawęża ilość opcji z uwagi na obecność nominalnego środkowego pomocnika na skrzydle, a także szkodzi samemu piłkarzowi, który źle się czuje w tym miejscu boiska. Pora na przedstawienie dla równowagi pozytywnych stron takiego rozwiązania.
» Czytaj więcej

Pochwała codzienności (31.10.2011)

„Naturalnym stanem kibica jest gorzkie rozczarowanie” - tymi słowami Nick Hornby opisał kiedyś to, co dzieje się w sercach milionów fanów na całym globie. Niezależnie od statusu klubu któremu kibicujemy, klasy rozgrywkowej w której gra, budżetu czy historii – właśnie gorzkie rozczarowanie jest piłkarską codziennością. Jest stanem, z którego tylko z rzadka jesteśmy w stanie się otrząsnąć, by w glorii chwały celebrować rzadkie sukcesy ukochanej drużyny.
» Czytaj więcej

Komfortowa wygrana musi cieszyć (30.10.2011)

Rachunki piłkarzy Liverpoolu i Kenny'ego Dalglisha z Royem Hodgsonem zostały wyrównane. The Reds w pełni zasłużenie zdobyli The Hawthorns, rewanżując się za frustrującą porażkę z wiosny.
» Czytaj więcej

Rewelacje póki co (21.10.2011)

Główny cel na ten sezon: bezpieczne miejsce w środku stawki, bez niepotrzebnych ciśnień związanych z niebezpiecznie niską pozycją w tabeli (jak to się może skończyć pokazało West Ham).
» Czytaj więcej

Czy ten kompleks kiedyś minie? (20.10.2011)

Kompleks Torresa uderza po raz kolejny. Mimo że Hiszpana nie ma już w klubie, że w jego miejsce mamy nie mniej utalentowanego Luisa Suareza, to w środowy wieczór Ligi Mistrzów, coś ciągnie, by z szerokiego wyboru spotkań obejrzeć właśnie mecz Chelsea.
» Czytaj więcej

Krajobraz po bitwie (17.10.2011)

Mecz z Manchesterem United miał dać odpowiedź na pytanie, na co tak naprawdę stać Liverpool w tym sezonie. The Reds zagrali dobry mecz, z którego można wyciągnąć sporo pozytywów. Jednak zamiast o samej grze wiele dyskutuje się na temat rzekomych rasistowskich odzywek Luisa Suareza, którymi miał obdarowywać czarnoskórego Patrice’a Evrę.
» Czytaj więcej

Suarez na wagę złota (10.10.2011)

Managerowie i dyrektorzy sportowi klubów są ze sobą zgodni, styczeń to nie jest dobry okres do przeprowadzania transferów. Drużyny zazwyczaj są w ogniu meczowej rywalizacji i nie chcą oddawać swoich czołowych zawodników. Ciężko wyrwać klubowego gwiazdora, ale jak pokazał Liverpool, ściągając Luisa Suareza, jest to realne.
» Czytaj więcej

Jak znaleźć coś, czego się nie zgubiło? (09.10.2011)

Już nie można mówić o początkach sezonu, o trwającym etapie zgrywania się z kolegami. W najbliższą sobotę Liverpool będzie grał już swój dziesiąty mecz kampanii 2011/2012, a w tym tygodniu minęły cztery miesiące odkąd Charlie Adam został zawodnikiem the Reds. Nadal słyszy się jednak głosy, że daleko mu do formy, jaką prezentował w Blackpool. Otóż Charlie Adam jest w formie.
» Czytaj więcej

Nadchodzi wiekopomna chwila (07.10.2011)

Powoli, niespiesznie, zbliża się moment, w którym Kenny Dalglish będzie miał do dyspozycji wszystkich najlepszych graczy. Będzie mógł z czystym sumieniem wystawić od pierwszej minuty zarówno Gerrarda jak i Johnsona. A to oznacza prawdziwy test Króla!
» Czytaj więcej

Kwestia szczęścia (02.10.2011)

W sporcie szczęście nie zawsze sprzyja lepszym. Czasami drużyna przeważająca wygra mecz dzięki karnemu, którego mógłby podyktować tylko Steve Wonder, innym razem ci, którzy przez całe spotkanie byli odwrocie strzelą bramkę piłką odbitą od balonów rzucanych przez kibiców. Fortuna bywa kapryśna - w sporcie bardziej, niż gdziekolwiek indziej.
» Czytaj więcej

Komu trzepocze siatka (24.09.2011)

Nerwowa końcówka spotkania z Brighton odnowiła we mnie coraz popularniejsze wśród kibiców Liverpoolu przeświadczenie, że nasza drużyna ma problem z dobijaniem przeciwnika. W meczu, który powinien być rozstrzygnięty do przerwy, nie brakowało nerwowości i to nie tylko przez niemal całą drugą połowę, ale nawet w ścisłej końcówce pierwszej odsłony.
» Czytaj więcej

Powrót Stevena korzystny trójnasób (24.09.2011)

Po długich miesiącach przerwy w grze i mało imponujących wynikach drużyny na boisku, do składu Liverpoolu wreszcie powrócił Steven Gerard. Kenny Dalglish stwierdził w jednym z wywiadów, że to jak transfer nowego zawodnika. Na powrót Stevena można jednak spojrzeć szerzej – może to być jeden nowy i uzupełnienie dwóch innych transferów.
» Czytaj więcej

Wilki i ich gwóźdź do trumny (23.09.2011)

29 grudnia 2010 roku ogromnej rzeszy fanom Liverpoolu kojarzyć się będzie ze swoistym gwoździem do trumny dla Roya Hodgsona, którego podopieczni zostali ośmieszeni przez ekipę Wolverhampton, będącą wcześniej dość regularnie czerwoną latarnią Premier League.
» Czytaj więcej

Powrót kapitana (22.09.2011)

Rozgrywki Carling Cup nie należą do najbardziej prestiżowych, natomiast mecz pomiędzy Brighton & Hove Albion a Liverpoolem był naprawdę wielkim wydarzeniem jedynie dla gospodarzy, którzy nieczęsto mają okazję by zmierzyć się z przeciwnikiem tej klasy. Jest jednak coś, co sprawiło, że wieczór na Amex Stadium był wyjątkowy dla wszystkich. Tak, to powrót Stevena Gerrarda.
» Czytaj więcej

Kogoś tu chyba brakuje (19.09.2011)

W futbolu nic nie trwa wiecznie. Czasy, kiedy na trybunach Anfield śpiewano o najlepszej pomocy na świecie dawno minęły, a co gorsza przez długie miesiące nic nie wskazywało na to, że stan ten ulegnie poprawie. Sytuacja zaczęła zmieniać się tego lata. Przynajmniej takie można było odnieść wrażenie.
» Czytaj więcej

Lepsza gra niż wyniki (16.09.2011)

Nie mieli racji ci, którzy obawiali się startu nowego sezonu w wykonaniu Liverpoolu. Mecze towarzyskie nie napawały optymizmem, ale po raz kolejny potwierdziła się stara piłkarska prawda, że sparingami nie należy się przejmować, bo nie mają one większego znaczenia.
» Czytaj więcej

Jack & John (14.09.2011)

Nasze zdolne chłopaki, nadzieja Liverpoolu na kolejnych klasowych piłkarzy rodem z Merseyside na wiele następnych sezonów. John Flanagan urodził się 1 stycznia 1993 roku a Jack Robinson osiem miesięcy później - 1 września. Pokazali się z dobrej strony wiosną minionego sezonu. Ale czy nadszedł już ich czas?
» Czytaj więcej

Cyfry, cyferki, nadziejami gierki (13.09.2011)

Liverpool przegrał w ostatniej kolejce ligowej mecz ze Stoke. Rozbudzone letnimi transferami i świetnym początkiem ligi nadzieje wielu fanów na pierwszy od sezonu 1989/1990 tytuł Mistrza Anglii, przy rewelacyjnych wynikach najgroźniejszych konkurentów, zdały się prysnąć jak bańka mydlana. Postanowiliśmy sprawdzić na podstawie statystyk, jak faktycznie rysują się szanse Liverpoolu na wygraną w lidze lub zajęcie miejsca w Top Four.
» Czytaj więcej

A "nasz" Nando z ławki spadł (07.09.2011)

Jeszcze kilka miesięcy temu Fernando Torres był jednym z najgroźniejszych napastników na świecie. Jego drużyna Liverpool FC, mimo że w kryzysie, mogła liczyć na to, że Nando może jednym błyskiem geniuszu wygrać mecz. Obecnie Torres nie łapie się nawet na ławkę w reprezentacji Hiszpanii, a w klubie wypada gorzej od 18-letniego młokosa z Belgii lub 33-letniego dziadka z Wybrzeża Kości Słoniowej.
» Czytaj więcej

Ach ten Andy (06.09.2011)

Andy Carroll z całą pewnością nie zaczął tego sezonu tak, jak mógłby to sobie wymarzyć. Taka sobie forma w trzech meczach z całą pewnością nie jest jeszcze powodem do dramatyzowania czy rozdzierania szat, Anglik będzie miał bowiem wkrótce sporo czasu, żeby udowodnić swoją wartość, w czym wydatnie może pomóc mu zwiększający konkurencję w linii napadu transfer Craiga Bellamy'ego.
» Czytaj więcej

Plamka na obrazie (03.09.2011)

Ostatnie okienko transferowe to pasmo sukcesów Liverpoolu. Klub poruszał się po rynku transferowym bardzo rozsądnie wzmacniając kadrę bardzo dobrymi zawodnikami. Klub, co oczywiste, opuściła też cała gromada zawodników, ale odejście jednego wzbudziło szczególne emocje – chodzi o Raula Meirelesa.
» Czytaj więcej

Moneybags, not us! Not yet, anyway (02.09.2011)

Niemal 40 milionów funtów wydanych na nowych zawodników tego lata i ponad 50 milionów w styczniu tego roku. Po latach posuchy Liverpool w rękach nowych właścicieli staje się potęga transferową. Czy nie istnieje jednak ryzyko, że klub będzie lżony przez innych jako zarozumiały i cyniczny moneybag, jak ma to miejsce z Chelsea i Manchester City? Prawdopodobnie nie, powodów ku temu jest kilka.
» Czytaj więcej

Rewolucja w toku (01.09.2011)

„Gerrard, tworzący razem z mającym ogromne wsparcie kibiców Mascherano to wspaniały prognostyk na dalszą część sezonu. Dodając do tego Kuyta, Jovanovica, Torresa, Joe Cole'a, Ngoga, Maxiego i Babela otrzymujemy całkiem niezły, zdolny do szaleństw w ofensywie, czerwony gang.”
» Czytaj więcej

Demonstracja siły (28.08.2011)

W świecie zwierząt dwóch samców szykujących się do pojedynku skok do gardeł poprzedza często czynnościami mającymi na celu zdeprymowanie przeciwnika. Techniki bywają przeróżne, byk stuka kopytem w ziemię, jaszczurka potrafi zmienić kolor na bardziej agresywny, a kot składa się niemal w pół aby optycznie zwiększyć swoje rozmiary.
» Czytaj więcej

Czystki na Anfield (27.08.2011)

W mediach głośno jest o pozyskanych w lecie graczach, o kolejnych zakupach Liverpoolu, mało kto jednak wspomina o czystkach, jakie są prowadzone w klubie z Anfield. Przeszło tuzin piłkarzy już odpuścił klub, a to z pewnością nie koniec…
» Czytaj więcej

Niespełnione nadzieje (25.08.2011)

Od wielu lat na Anfield za niewielkie pieniądze trafiają młode talenty z całego świata. Klub sprowadza je z myślą, że za kilka lat adepci futbolu dojrzeją i będą stanowić wzmocnienie kadry pierwszego zespołu lub co najmniej cenne uzupełnienie.
» Czytaj więcej

Na 3 dni przed Emirates (17.08.2011)

Na 3 dni przed wizytą Liverpoolu na Emirates, mogliśmy przyjrzeć się bacznie drużynie Arsenalu w potyczce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów z włoskim Udinese. Jak wygląda krajobraz u londyńczyków po odejściu ich gwiazdy i lidera zarazem?
» Czytaj więcej

Przyszłość Gerrarda (17.08.2011)

Kapitan, symbol, legenda, najlepszy piłkarz Liverpoolu pierwszej dekady XXI wieku – to tylko niektóre określenia dotyczące Stevena Gerrarda. Mimo niesamowitych umiejętności piłkarskich i charakteru oraz wielkiego uwielbienia jakim darzą go kibice, wychowanek The Reds nie może powiedzieć o sobie, że jest piłkarzem spełnionym.
» Czytaj więcej

Remont w domu (17.08.2011)

Wiele lat temu w północnej Anglii stanął dom. Dom uchodził za nieprzeciętny pod każdym względem - właściciele dołożyli wszelkich starań by był nie tylko największy, ale i najpiękniejszy w całym kraju.
» Czytaj więcej

Cicho wszędzie, głucho wszędzie (16.08.2011)

Przez ostatnie miesiące przewija się w prasie, telewizji i internecie temat atmosfery na trybunach Anfield Road. Mówi się o tym, że jest cicho, smutno i „inaczej niż kiedyś”. Czy zarzuty te są słuszne? I jeśli tak to dlaczego? W tym artykule spróbuję znaleźć choć częściową odpowiedź na te pytania.
» Czytaj więcej

Na początku był chaos (13.08.2011)

Pierwszy mecz sezonu 2011/12 mamy za sobą. Niestety, mecz nieudany. The Reds nie zaprezentowali gry, na jaką liczyli kibice i w efekcie zremisowali z solidnie prezentującą się ekipą Sunderlandu. Menedżer Liverpoolu, Kenny Dalglish, prawdopodobnie nie będzie miał dziś udanego wieczoru, zadając sobie pytanie - co poszło nie tak?
» Czytaj więcej

Obawy przeciwników (12.08.2011)

Liverpool odrodził się – nikt nie ma w to wątpliwości. Od momentu zmiany na stanowisku szkoleniowca klub stale pnie się w górę. Przeprowadzone w styczniu transfery w postaci pozyskania dwóch klasowych napastników – Luisa Suareza oraz Andy`ego Carrolla, dały pierwszy sygnał, iż z nowymi właścicielami, z nowym/starym menadżerem Liverpool będzie się liczył ponownie w angielskim futbolu.
» Czytaj więcej

12 miesięcy później (10.08.2011)

Kiedy rok temu Roy Hodgson podejmował kolejną ze swoich genialnych decyzji, po której Alberto Aquilani musiał pożegnać się (na szczęście tylko na rok) z czerwoną koszulką Liverpoolu, chyba nikt nie podejrzewał, że przez tych 12 miesięcy dojdzie do tak wielu pozytywnych i nieoczekiwanych wręcz zmian zarówno na Anfield, jak i w karierze naszego włoskiego pomocnika.
» Czytaj więcej

Zaliczenie przedsezonowe (10.08.2011)

6 spotkań, 3 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. 15 bramek zdobytych, 15 straconych – tak najkrócej przedstawia się bilans gier sparingowych naszej drużyny przed zbliżającym się nowym sezonem.
» Czytaj więcej

Końcowe odliczanie (09.08.2011)

Końcowe odliczanie rozpoczęte. Nowy sezon wyłania nam się zza horyzontu, majaczy już na tle dymu z płonących na ulicach angielskich miast samochodów i sklepów. Sezon, który – jak zwykle – ma być tym przełomowym, tym, w którym Liverpool wróci na szczyt.
» Czytaj więcej

Czy warto żegnać się z Poulsenem? (09.08.2011)

Damien Comolli miał bez wątpienia bardzo pracowite lato. Prowadził długie negocjacje z innymi klubami, organizował i dopinał transfery nowych zawodników. Choć Francuz ciągle ma za zadanie sprowadzić na Anfield nowych defensorów to jednocześnie musi skupić się na sprzedaży niepotrzebnych piłkarzy.
» Czytaj więcej

Za pięć dwunasta (08.08.2011)

Dopiero drugi, a może już aż drugi miesiąc w nowym mieszkaniu, a ja nadal nie wiem gdzie co jest. Spytać żony? Nic cię nie interesuje, co się w domu dzieje, tylko ta piłka i piłka. Dobrze że te sezony się co jakiś czas kończą bo nie wiedziałbyś nawet kiedy mam urodziny! - Dokładnie tydzień przed Joe Colem… Okej, lepiej sam poszukam.
» Czytaj więcej

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON