Molby: Gerrardowi należy się czas

Steven Gerrard udowodnił, że wciąż ma dużo do zaoferowania. Dlatego należy dać mu czasy, by zdecydował co jest dla niego najlepsze.

Kapitan Liverpoolu rozważa obecnie ofertę rocznego kontraktu, który zatrzymałby go w klubie na następny sezon. Zatrzymanie w drużynie swoich najlepszych graczy jest kluczowe, a Gerrard jest jednym z nich. W poprzednim meczu z Leicester City ujrzeliśmy korzyści wynikające z zarządzania jego czasem gry. Wyglądał na świeżego, zdobył gola i stwarzał zagrożenie w ostatniej ćwiartce boiska.

Krytyka, która spadała na niego w ciągu tego sezonu była trochę niesprawiedliwa. Niektórzy wciąż będą porównywać Stevena do tego piłkarza, którym był u szczytu swojej kariery. W wieku 34 lat jest niemożliwe wrócenie na tamten poziom. Nie można oczekiwać, że co tydzień będzie sam wygrywał mecze. Teraz jest tylko elementem zespołu i będzie dokładać swoją cegiełkę do wygranych zdobytych przez kolektyw.

Większość fanów będzie wniebowziętych, jeżeli zostanie. Sytuacja nie jest taka oczywista. Będzie chciał zapewnień dotyczących swoich minut gry oraz roli jaką klub ma dla niego po zakończeniu następnego sezonu. Nie uważam, że Steven jest jednym z tych, którzy będą starali się wycisnąć maksimum dla siebie z obecnej sytuacji. Pewne osoby wciąż mogą uważać, że dobrze sobie radzi, ale jego standardy się zmieniły. Będzie zdawać sobie sprawę, że nie będzie w stanie wpływać na losy spotkań tak jakby tego chciał. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której na treningach daje z siebie maksa, by podczas weekendu zostać z pustymi rękami. Krótkie występy nie usatysfakcjonują kogoś z taką pozycją.

Wpływ na jego decyzję będą miały inne oferty, które otrzyma. W innym angielskim klubie nie zagra, ale za kierunek zagraniczny jest jak najbardziej możliwy.

Szkoda, że tak ważna kwestia nie została lepiej poprowadzona. Nie jestem pewien dlaczego klub tak bardzo zwlekał z rozpoczęciem negocjacji. Teraz decyzja o tym co najlepsze dla Gerrarda leży tylko w jego rękach.

Autor: Jan Molby Dodano: 05.12.2014

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u