Molby: Trafna zmiana formacji

Brendan Rodgers zawsze odczuwał dumę ze swoich umiejętności dobierania taktyki do meczu. Sądzę, że odnalazł właściwy system, który w chwili obecnej najbardziej nam pasuje.

Jestem bardzo ostrożny w wypowiadaniu się na temat taktyki i ustawienia, ponieważ wierzę, że ostatecznie to od piłkarzy zależy czy dany system się sprawdzi czy też nie. Czasami musisz znaleźć takie rozwiązanie, które wydobędzie najlepsze rzeczy z obecnie posiadanej kadry.

Obecna formacja pozwala nam na kontrolowanie spotkań i granie ofensywnie. Jesteśmy bardziej kreatywni co można było zauważyć nawet w meczu na Old Trafford. Wymaga wiele od poszczególnych graczy, zwłaszcza od Raheema Sterlinga, ale zdaje egzamin. Wierzę, że Jordan Henderson może odnaleźć się w bardziej jasno określonej pozycji, a Stevenowi Gerrardowi łatwiej jest posyłać podania, gdy ma trzech mobilnych kolegów z przodu.

Adam Lallana zaczyna przypominać tego zawodnika z Southampton. Zgadzam się z Jamie Carragherem, że sposób w jaki zabiera się z piłką w ruchu i szuka otwartych przestrzeni jest jego dużą zaletą. Tak jak każdy, jestem odrobinę zdziwiony, że nie rozegrał kilku meczów pod rząd, ale pewnie teraz w końcu dostanie taką szansę. Jego występy mówią same za siebie.

Oczywiście defensywa nadal kuleje, ale kiedy drużyna przechodzi przez trudne chwili to desperacko szukasz jakiś pozytywów. Zaczynają się pojawiać i mam nadzieję, że z każdym tygodniem będzie ich coraz więcej.

Autor: Jan Molby Dodano: 19.12.2014

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u