Aldridge: Od czasów Raya nikt nie bronił lepiej

Z kolei na drugim końcu boiska, Simon Mignolet jest naszym najlepszym zawodnikiem od około dwóch miesięcy. Kiedy spojrzysz na jego poprzednie występy widać, że był rozbity na kawałki, teraz wydaje się spokojny.

Twoje nastawienie do gry jest kluczowe, a jego pewność siebie była w tamtym momencie na dramatycznie niskim poziomie. Miał trochę szczęścia, że Brad Jones, który nie grał za dobrze, złapał kontuzję. Rozpoczął ratowanie swojej kariery na Anfield.

Wychodzi do dośrodkowań, piąstkuje, dowodzi linią obrony. Wiemy, że strzały broni najlepiej od czasów Raya Clemence'a. Jego gra nogami nadal nie jest na odpowiednim poziomie, ale piłka przynajmniej zostaje na boisku.

Cokolwiek zrobił Brendan, widać, że wszyscy z tego korzystają. Komunikacja pomiędzy bramkarzem i obrońcami jest zdecydowanie lepsza. Skrtel gra dobrze, tak samo jak Can i udaje nam się zachowywać czyste konta.

Czy jego powrót do formy powoduje, że nie powinnyśmy latem kupować bramkarza?

Nie.

Wszyscy wiemy, że potrzebujemy kolejnego klasowego bramkarza bez względu na to czy Brad Jones zostanie czy też nie. Ktoś pokroju Petra Cecha zdecydowanie rościłby sobie bluzę z numerem jeden, ale naprawdę potrzebujemy dużego zakupu.

Uważam, że Dejan Lovren w pierwszej połowie meczu z Southampton grał słabo, ale na szczęście w drugiej połowie zaprezentował się dużo lepiej. Od początku swojej kariery w Liverpoolu często jest obiektem krytyki. Miejmy nadzieję, że weźmie przykład z Simona Mignoleta i obróci swoją pozycję o 180 stopni.

Autor: John Aldridge Dodano: 24.02.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u